Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nadacia zse rozprudime regiony
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rozprúdime regióny. Zdroj: ZSE
10. 05. 2019 12:19 Nezaradené od vEnergetike.skZSE

Nadácia ZSE opäť rozdelí 100 000 eur v grantovom programe Rozprúdime regióny

Nadácia ZSE vyhlásila štvrtý ročník grantového programu Rozprúdime regióny.

V programe je možné získať podporu na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia, prinášajúce spestrenie a zábavu do našich miest a obcí. Celkovo bude rozdelená suma 100 000 eur, maximálna výška podpory na jeden projekt je 1000 eur. Projekty do programu je možné podávať do 13. júna 2019.

O podporu sa môžu uchádzať obce, mestá, mimovládne organizácie, kultúrne inštitúcie, školy, školské zariadenia a športové kluby pôsobiace v regióne západného Slovenska. Žiadosti je možné podávať cez jednoduchý online formulár na stránke www.nadaciazse.sk, kde sa rovnako nachádzajú podrobné informácie o podmienkach programu.

V rámci doterajších ročníkov boli podporené napríklad obecné dni, folklórne slávnosti, miestne športové podujatia, vianočné a novoročné obecné stretnutia či jarmoky. „V rámci programu sa usilujeme o podporu aktivít, ktoré prinášajú do lokálnych spoločenstiev nové podnety alebo naopak, rozvíjajú už existujúcu platformu a tým prispievajú k budovaniu komunity. Celkovo sme v uplynulých troch ročníkoch podporili 499 projektov sumou 360 000 eur, “ uviedol Peter Bednár, správca Nadácie ZSE.

Nadácia ZSE bola založená zriaďovateľom Západoslovenská energetika, a.s. 4. augusta 2014. Zameriava sa na podporu vzdelávania, inovácií a rozvoja komunít. Obsahovou prioritou je podpora vzdelávacieho programu Zelená škola. Ide o celosvetový výchovno-vzdelávací program v oblasti environmentálnej výchovy, určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Koordináciu programu na Slovensku zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Nadácia ZSE je zároveň vlastníkom budovy Elektrárňa Piešťany, v rámci ktorej podporuje vznik centra pre zážitkové vzdelávanie v oblasti vedy, techniky a umenia pre študentov základných a stredných škôl, ako aj širokú verejnosť. V oblasti inovácií je strategickým partnerom Impact Hub, kde sa podpora zameriava na kľúčové témy – trvalá udržateľnosť, energetická efektívnosť, zelené technológie.

Západoslovenská energetika, a. s. (ZSE), je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou a na slovenskom trhu pôsobí od roku 1922. Skupinu ZSE tvorí materská spoločnosť, ktorou je spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s., a jej dcérske spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s., ZSE Energia, a.s., ZSE Development, s.r.o., ZSE MVE, s.r.o. Poslaním ZSE je vykonávanie dodávky elektriny, dodávky plynu a distribúcie elektrickej energie a poskytovanie s tým súvisiacich komplexných energetických služieb pre všetky kategórie zákazníkov – od domácností, cez malých a stredných podnikateľov, až po strategické podniky slovenského hospodárstva.

Odporúčané články

Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019) Slovenský InoBat spolu s ČEZom preskúmajú skladovanie energie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X