Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil e mobilita
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
19. 04. 2018 10:22 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Penta chce investovať do elektromobility

Nemecká spoločnosť Gehring Group, ktorá je súčasťou skupiny Penta, rozširuje akvizíciou firmy copperING svoje portfólio o výrobné systémy elektromotorov pre automobilový priemysel.

Investičná skupina Penta plánuje prostredníctvom svojej nemeckej spoločnosti Gehring Group investovať do technológií na výrobu elektromotorov pre automobilový priemysel. Nemecká firma podpísala zmluvu o zlúčení so spoločnosťou copperING, vďaka ktorej rozšíri svoje portfólio o spomínaný biznis. „Súčasný akcent na rozvoj elektromobilov a hybridov viedol firmu Gehring k spojeniu so spoločnosťou copperING, ktorá vlastní dôležité postupy pre výrobu kľúčových súčastí elektromotorov. Využíva inovatívnu technológiu “hairpin“, vďaka ktorej sú elektromotory ľahšie a majú pritom výrazne vyšší výkon,“ informovala skupina Penta.

„Vzhľadom na to, že ďalšie desaťročie patrí v automobilovom priemysle hlavne hybridom a elektromobilom, má toto spojenie veľkú budúcnosť. Už dnes rokujeme o dodávkach strojov pre výrobu základu elektromotorov s najväčšími automobilkami a veríme, že budeme patriť medzi ich kľúčových dodávateľov,“ dodal investičný manažér v Penta Investments Tomáš Šusták.

Vlastníkom Gehring Technologies Holding GmbH sa stala Penta v roku 2012. Spoločnosť vo svojich závodoch, ktoré sú v Nemecku, USA a Číne, a tiež v servisných pobočkách vo Francúzsku, Veľkej Británii, Brazílii, Mexiku a Indii, zamestnáva celkovo 750 ľudí. Spoločnosť copperING má niekoľko desiatok zamestnancov a dva výrobné závody v Nemecku a v Taliansku. Má dlhoročné skúsenosti s výrobou komponentov pre elektromotory.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode, médiách a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako štyridsaťtisíc ľudí a v roku 2017 dosiahla hodnota aktív skupiny 9 miliárd eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave a Varšave.

Odporúčané články

V Tatrách postavia desať nabíjacích staníc Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019)

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X