PORADŇA: Ušetriť sa dá aj na letnom sprchovaní

Poradňa
Ilustračné foto zdroj: pixabay.com

Energetici radia domácnostiam siahnuť po šetriacich sprchových hlaviciach.

Cez leto sa väčšina z nás viac sprchuje. Sprchovanie je každodennou záležitosťou a v letných mesiacoch je doslova nenahraditeľné. Treba si však uvedomiť, že spotreba vody je jednou z podstatných položiek za energie v domácnosti. Domácnosti by mali preto siahnuť po šetriacich sprchových hlaviciach.

Šetriace hlavice

Vnútorné technické riešenie hlavice upravuje prietok vody, a tak znižuje jej spotrebu. „Napriek tomu, že hlavicou prejde menšie množstvo vody, poskytuje rovnaký pocit zo sprchovania a dostatočnú hydratáciu,“ myslí si špecialistka komunikácie spoločnosti innogy Slovensko Katarína Šulíková.

Aj pre domácnosti so studňami

Po šetriacich sprchovacích hlaviciach by mali siahnuť aj domácnosti, ktoré nie sú napojené na verejné vodovody, ale čerpajú vodu zo studne a teplú vodu si ohrievajú v bojleroch. „Keďže cez hlavicu tečie menší objem vody, znižuje sa aj energia potrebná na jej ohrev. Zákazník teda šetrí dvakrát, na spotrebe vody i na jej ohreve,“ vysvetlila Šulíková.

Čítajte tiež:

Menej vodného kameňa

V súčasnosti už spoločnosti ponúkajú sprchovacie hlavice, ktoré sa nezanášajú vodným kameňom tak ako bežné hlavice. Ich čistenie je jednoduché a nenáročné. Majú rôzne funkcie a polohy a hadica je odolná voči prekrúteniu. „Zákazníkom navyše ponúkame nekonečnú záruku s možnosťou výmeny v prípade, ak sa niečo pokazí,“ dodala Šulíková z firmy innogy Slovensko.

Odporúčanie pred dovolenkou

Energetici z východného Slovenska odporúčajú domácnostiam pred odchodom na dovolenku tiež venovať pozornosť pravidelným prehliadkam a revíznym kontrolám kotlov, komínov, bleskozvodov či elektroinštaláciám. Pravidelné prehliadky totiž podľa nich chránia zdravie i majetok a prispievajú aj k tomu, aby sa na energiách zbytočne nepreplácalo, pretože vyčistený komín či správne nastavený kotol fungujú šetrnejšie a zbytočne nenavyšujú mesačné výdavky na domácnosť. „V rámci služby Domáce revízie, ponúkame dotácie, vďaka ktorým sú výdavky na technikov nižšie,“ konštatovala Šulíková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Šulíková
Firmy a inštitúcie innogy