Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kotol teplo
pixabay.com Ilustarčné foto
23. 04. 2019 11:04 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina Stefe kupuje nitriansku firmu V.I.Trade

V.I.Trade sa zaoberá dodávkami materiálov a prác v oblasti inštalácií systémov vykurovania, chladu, vody a plynu pre bytovú aj komunálnu sféru. Stefe SK bude jej novým 100-percentným vlastníkom.

Energetická spoločnosť Stefe SK kupuje nitriansku firmu V.I.Trade. Tá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a zaoberá sa dodávkami materiálov a prác v oblasti inštalácií systémov vykurovania, chladu, vody a plynu pre bytovú aj komunálnu sféru. Obe strany podpísali dohodu o odkúpení 100 % obchodných podielov, ďalšie podrobnosti transakcie nezverejnili.

V.I.Trade bude už ako súčasť skupiny Stefe podnikať s novým vedením, avšak s pôvodným obchodným názvom a rozsahom aktivít. Informovala o tom Stefe SK.

Stefe chce rozšíriť pôsobenie do ďalších oblastí

Kľúčovou oblasťou podnikania skupiny Stefe je prevádzkovanie systémov centralizovaného zásobovania teplom. V tejto oblasti pôsobí v devätnástich slovenských mestách a obciach, v ktorých dodáva teplo viac než 250 tisíc ľuďom. „Odkúpením 100 % obchodných podielov nitrianskej spoločnosti Stefe rozširuje svoj core business o realizáciu inštalácií v tepelnom hospodárstve a dodávku meračov,“ uvádza spoločnosť.

Spoločnosť V.I.Trade, s.r.o. od vzniku v roku 1993 postupne rozširovala svoje aktivity od montáže vodomerov a meračov tepla a elektrickej energie až po prípravu projektovej dokumentácie, realizácie kotolní a rozvodov a distribúciu meracej techniky. Holdingová spoločnosť Stefe SK, a.s. poskytuje komplexné služby spoločnostiam skupiny Stefe, ktoré pôsobia v oblasti energetiky a energetických služieb už od roku 1995. Materská spoločnosť skupiny Stefe je rakúsky energetický koncern Energie Steiermark AG.

Odporúčané články

Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019) Slovenský InoBat spolu s ČEZom preskúmajú skladovanie energie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X