Na Slovensku chcú postaviť nový závod na výrobu bionafty

Biopalivá
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Spoločnosť Petronius Refinery chce do nového závodu investovať zhruba 11 miliónov eur.

V meste Vrútky by mal vyrásť nový závod na výrobu MERO – bionafty. Spoločnosť Petronius Refinery chce do výstavby investovať zhruba 11 miliónov eur, z toho deväť miliónov pôjde na technológie. „Nová prevádzkareň nám umožní zvýšiť export výrobkov na ďalšie trhy v rámci Európskej únie. Investičný zámer je v súlade s očakávanými zmenami súvisiacimi so zvýšením podielu biozložky v motorovej nafte,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ročne by sa malo v novom závode vyrobiť z repky olejnej 25 tisíc ton biodieslu. Vedľajšie produkty, ktoré vzniknú pri výrobe bionafty, budú využité ako surovina v kozmetickom a chemickom priemysle, ako aj v bioplynových staniciach ako surovina podporujúca spracovanie biomasy na výrobu elektriny. S výrobou v novom závode by chcel investor začať koncom roka 2018. Prácu by malo nájsť 20 ľudí.

Spoločnosť Petronius Refinery vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2008. Do septembra tohto roku pôsobila pod názvom Dent Crew. Spoločníkmi sú dve fyzické osoby. Vo svojom predmete činnosti má firma okrem iného aj výrobu rafinérskych produktov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom