Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft ropa rafinérie Mol
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Bratislavská rafinéria Slovnaft. Zdroj: MOL
29. 03. 2018 10:51 Aktuality Michal pobeha.jpg od vEnergetike.sk

Slovnaft sa dohodol s odbormi. Pracovníci sa môžu tešiť na vyššie mzdy i odmenu.

Po sérii rokovaní medzi rafinérskou spoločnosťou Slovnaft a odbormi sa môžu výrobní pracovníci firmy tešiť na zvýšenie základných platov o 100 eur mesačne, ale aj ďalšie benefity.

Zamestnanci bratislavského Slovnaftu vo výrobe si prilepšia. Rafinérska a petrochemická spoločnosť totiž od apríla tohto roka zvýši základné mzdy operátorov chemickej výroby o 100 eur mesačne. Navyše sa môžu tešiť na jednorazovú odmenu 250 eur za dobré hospodárske výsledky spoločnosti v minulom roku. Na úprave miezd sa Slovnaft dohodol s odbormi ECHOZ po niekoľkotýždňových rokovaniach.

Zvýši sa aj nástupný plat

V oblasti výroby v Slovnafte pritom pracuje približne polovica z celkového počtu 2 300 zamestnancov spoločnosti. Operátorom chemickej výroby sa okrem základných miezd upravia aj zmenové príplatky a zároveň sa zvýši nástupná základná mzda bez príplatkov a benefitov na 800 eur. Priemerná mesačná mzda operátora vo výrobe v Slovnafte pritom za rok 2017 predstavovala 1 641 eur.

Kratší pracovný čas

Nová kolektívna zmluva podľa spoločnosti tak zohľadňuje najdôležitejšie požiadavky rafinérie aj odborov. Na dosiahnutie dohody obe strany absolvovali šesť kôl rokovaní. Dohodli sa aj na úprave pracovného času zamestnancov od januára budúceho roka. Podľa nových podmienok sa tak zamestnancom v nepretržitom režime, ktorými sú aj operátori chemickej výroby, do pracovného času započíta celá prestávka v práci, čo bude pre nich znamenať dva dni voľna ročne navyše. V administratíve sa zase skráti pracovný čas na 37,5 hodiny týždenne zo súčasných 40 hodín.

„Jednou z našich firemných hodnôt sú práve ľudia, preto som rád, že sme sa dokázali s odbormi dohodnúť pri vzájomnom rešpektovaní priorít. Dohodnutá kolektívna zmluva určite potvrdí pozíciu Slovnaftu ako jedného z najatraktívnejších zamestnávateľov v slovenskom priemysle,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Gabriel Szabó. V poslednej ankete spoločnosti Profesia sa pritom Slovnaft umiestnil na prvom mieste ako najatraktívnejší zamestnávateľ v oblasti výroby a priemyslu.

Ďalšie benefity

Kolektívna zmluva v Slovnafte obsahuje aj ďalšie zamestnanecké benefity. Tie zahŕňajú napríklad 13. plat vo výške 100 % základnej mzdy, výkonnostnú odmenu vo výške približne 10 % ročného príjmu, ročný príspevok 1 596 eur pre každého zamestnanca na šport, oddych, vzdelávanie či kultúru alebo príspevok na stravovanie. Okrem toho poskytne Slovnaft svojim zamestnancom ročne dve palivové karty v celkovej hodnote 240 eur. Novinkou je tiež príspevok 50 eur ročne pre každého zamestnanca na využívanie nových športovísk, ktoré Slovnaft aktuálne dokončuje v areáli Vlčieho hrdla. Zamestnanci v športovom centre budú môcť využívať napríklad kolkáreň, posilňovňu, masáže či wellness.

O Skupine SLOVNAFT

Skupina SLOVNAFT je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je SLOVNAFT, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Spoločnosť patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, významne podporuje šport, kultúru, vzdelávanie, mládež a revitalizáciu životného prostredia. Magazín Forbes zaradil značku Slovnaft medzi najhodnotnejšie slovenské značky. Skupina SLOVNAFT je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

K téme

USA: Sme pripravení použiť strategické zásoby ropy Američania vraj budú najväčším exportérom ropy

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X