Slovnaft si bude vlastnú tepláreň prevádzkovať priamo sám

Rafinéria Slovnaft
rafinéria Slovnaft

Firma CM European Power Slovakia sa od začiatku budúceho roka zlúči s bratislavskou rafinériou.

Energetická spoločnosť CM European Power Slovakia (CMEPS) sa od začiatku budúceho roka zlúči so Slovnaftom. „Spoločnosť CMEPS zanikne bez likvidácie začlenením sa do Slovnaftu, ktorý sa stane jej právnym nástupcom. Cieľom integrácie je úspora nákladov,“ informoval hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Zlúčením oboch firiem sa podľa odhadov bratislavskej rafinérie ušetrí niekoľko miliónov eur ročne najmä v oblasti rôznych administratívnych poplatkov, ktoré musia v súčasnosti tieto spoločnosti platiť. „Taktiež sa ušetrí na eliminácii duplicitných administratívnych a výrobných nákladov, a prispeje sa tak k zvýšeniu efektivity,“ konštatoval Molnár.

Spoločnosť CMEPS sídli v areáli bratislavskej rafinérie a prevádzkuje v nej tepláreň, ktorá vyrába elektrickú energiu a teplo vo forme prehriatej pary pre všetky výrobné i nevýrobné časti Slovnaftu. V roku 2009 bola Tepláreň začlenená do spoločného podniku spoločnosti MOL, Slovnaftu a českej energetickej spoločnosti ČEZ pod názvom CM European Power Slovakia. Koncom roka 2016 nadobudol Slovnaft v tejto spoločnosti 100-percentný podiel.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je firma Slovnaft, ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovnaft