Spoločnosť Nafta s novými manažérmi, menia sa dvaja členovia predstavenstva

Nafta
Ilustračné foto. Nafta, a.s.

Prevádzkovateľ podzemnných zásobníkov zemného plynu spoločnosť Nafta bude mať od decembra tohto roku nových manažérov. Novými členmi predstavenstva sa stanú Jozef Pagáč a Dušan Halgaš. Vo funkcii nahradia Jána Majerčíka a Rastislava Kupku. Nových členov bude mať aj dozorná rada spoločnosti, stanú sa nimi Lucia Ondrušová a Jozef Tittel. Informovala o tom referentka pre internú a externú komunikáciu spoločnosti Nafta Martina Štecová.

Členovia predstavenstva a dozornej rady

Členmi predstavenstva spoločnosti Nafta budú od začiatku decembra tohto roka Jan Špringl (predseda), Jozef Pagáč (podpredseda), Dušan Halgaš (člen), Robert Bundil (člen) a Bohumil Kratochvíl (člen). Dozorná rada spoločnosti bude v zložení Jozef Tittel, Lucia Ondrušová, Gary Wheatley Mazzotti, Peter Šefara, Daniel Kujan a Boris Balog.

Jozef Pagáč sa narodil v roku 1964 a svoje štúdium ukončil na Baníckej fakulte Vysokej škole technickej v Košiciach. Svoju kariéru začal v spoločnosti Nafta Gbely ako robotník podzemných opráv sond. Neskôr v spoločnosti zastával funkciu zástupcu riaditeľa pre výrobu a techniku v Závode ťažby plynu a podzemných zásobníkov v Malackách. Počas svojej kariéry pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva v spoločnosti Nafta Gbely, člen dozornej rady v Pozagas a zastával aj funkciu člena predstavenstva spoločnosti MET Slovakia. Aktívne pracoval v orgánoch Slovenského plynárenského a naftového zväzu, Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR a Slovenskej banskej komory.

Dušan Halgaš sa narodil v roku 1961 a svoje štúdium ukončil na Strojníckej fakulte STU v Bratislave. Odbornú prax začal vo Výskumnom ústave jadrových elektrární ako výskumný pracovník. Neskôr zastával pozíciu obchodného riaditeľa v softvérovej firme a funkciu zástupcu riaditeľa vymáhania pohľadávok na Fonde národného majetku SR.

Skladovanie a ťažba plynu

Spoločnosť Nafta je medzinárodná spoločnosť so skúsenosťami v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí okrem Slovenska aj v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a na Ukrajine. Spoločnosť je s celkovou skladovacou kapacitou približne 60 terawatthodín v pozícii šiesteho najväčšieho prevádzkovateľa zásobníkov plynu v Európe.

Majoritným, 56,15 % akcionárom spoločnosti Nafta, a.s. je SPP Infrastructure, a.s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií. Akcionármi v spoločnosti SPP Infrastructure sú štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel (51 %) a firma EP Infrastructure, ktorá je súčasťou Energetického a průmyslového holdingu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Štecová
Firmy a inštitúcie Nafta