SPP podniká opatrenia pre bezpečnosť dodávok, po prvý raz nakúpi skvapalnený zemný plyn LNG

Slovenský plynárenský priemysel (SPP)
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) prvýkrát uzavrel zmluvu na nákup skvapalneného zemného plynu LNG v objeme 80 miliónov metrov kubických. Ako informoval hovorca SPP Ondrej Šebesta, LNG tanker dorazí do terminálu LNG na chorvátskom ostrove Krk.

SPP ho bude mať k dispozícii už od 1. marca 2022. „Táto dodávka je ďalším z opatrení zo strany SPP na posilnenie bezpečnosti dodávok plynu,“ dodal Šebesta.

Ku dnešnému dňu sa podľa štátnych plynárov dodávky plynu uskutočňujú plne v súlade s dennými objednanými množstvami a bez akýchkoľvek obmedzení. Dodávky plynu v dohodnutom objeme má SPP potvrdené aj na ďalšie obdobie. „Dodávky plynu svojim zákazníkom tak SPP realizuje za úplne štandardných podmienok,“ dodal Šebesta.

Okrem kontraktov na nákup plynu, ktorých plnenie sa v súčasnosti uskutočňuje v štandardnom režime, má SPP k dispozícii aj zásoby plynu v zásobníkoch na území Slovenska. Ich aktuálna výška je adekvátna ročnému obdobiu na konci februára. „V rámci obchodovania na európskych komoditných trhoch má SPP už v súčasnosti prístup k rôznym zdrojom plynu,“ uzavrel Šebesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SPP Slovenský plynárenský priemysel