Stredoslovenská distribučná obstaráva informačný systém za viac ako 5 mil. eur

počítač
Foto: ilustračné, Getty Images

Vytvorenie a dodanie kompletného riešenia a implementáciu nového informačného systému pre obsluhu zákazníkov (ISOZ), vrátane zabezpečenia jeho technickej obsluhy, obstaráva spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s. (SSD). Podľa údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková odhadovaná hodnota zákazky 5,345 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako agentúru SITA informoval hovorca spoločnosti SSD Miroslav Gejdoš, od nového systému očakáva firma efektívnejšie riešenie v oblasti technologického, procesného nastavenia a ekonomickej náročnosti.

„Dôvodom výmeny ISOZ je získanie nového riešenia systémov pre obsluhu zákazníkov v oblasti zberu dát, fakturácie a komunikácie, ktoré zabezpečuje legislatívne požiadavky pre našu spoločnosť ako tomu bolo doteraz, ale zároveň nám umožní využiť tiež posledné trendy v oblasti IT riešení, ktoré sú efektívnejšie procesne, technologicky a ekonomicky,“ uviedol hovorca s tým, že v neposlednom rade je dôvodom aj pripravenosť SSD pre potenciálne zmeny v nastaveniach fungovania trhu s elektrickou energiou v budúcnosti.

Zavádzanie systému potrvá dva až tri roky

Záujemcovia môžu ponuky na nový ISOZ pre Stredoslovenskú distribučnú predkladať do 12. hodiny 18. marca, pričom spoločnosť vyžaduje zábezpeku vo výške 100-tisíc eur. „Harmonogram ráta so začiatkom implementácie po skončení obstarávania v roku 2021 a predpokladáme implementáciu v trvaní dva až tri roky,“ dodal Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 760-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná