Tri okresy na strednom Slovensku čakajú rozsiahlejšie odstávky, bez elektriny budú tisícky domácností

elektrikár, elektrina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas budúceho týždňa budú v troch okresoch Trenčianskeho a Žilinského kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocíti ich takmer 2 000 domácností v okresoch Ilava, Prievidza a Liptovský Mikuláš.

Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

V pondelok 16. mája čaká plánovaná odstávka elektriny obyvateľov obce Ladce v Ilavskom okrese. Obmedzenie v čase od 7:30 do 16:30 sa dotkne 520 odberných miest, pričom elektrikári počas odstávky opravia kábel vysokého napätia.

O deň neskôr naplánovala SSD odstávku elektrického prúdu v obci Východná (okres Liptovský Mikuláš). V utorok 17. mája od 7:30 do 16:30 zostane bez elektriny zhruba 850 odberných miest.

„Energetici vykonajú počas odstávky revíziu vzdušného vedenia vysokého napätia. Ide o pravidelnú údržbu, vďaka ktorej sa dajú odhaliť poškodené komponenty. Najväčším prínosom je kontrola bezpečnosti a predchádzanie nečakaným výpadkom,“ uviedol Gejdoš.

Vo štvrtok 19. mája zostanú bez elektriny obyvatelia Zemianskych Kostolian, odstávka potrvá od 8:00 do 19:00 a zasiahne približne 600 domácností.

„Dôvodom prerušenia distribúcie sú plánované práce na vedení veľmi vysokého napätia, ktoré križuje aj vedenia vysokého napätia. Tie musia zostať počas prác na nadradenom vedení z dôvodu bezpečnosti vypnuté,“ dodal Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná

SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú viac ako 760-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie Stredoslovenská distribučná (SSD)