Trnavská teplárenská s miliónovými tržbami

Ilustračné foto
Sídlo spoločnosti Trnavská teplárenská www.tatas.sk

Hospodársky výsledok jednej z najväčších štátnych teplární by sa mal pred zdanením pohybovať na úrovni 32 tisíc eur.

Spoločnosť Trnavská teplárenská predpokladá dosiahnuť za minulý rok tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 13 miliónov eur. Hospodársky výsledok jednej z najväčších štátnych teplární by sa mal pred zdanením pohybovať na úrovni 32 tisíc eur. „V minulom roku nenastali žiadne mimoriadne udalosti, ktoré výrazne ovplyvnili chod spoločnosti. Vývoj bol stabilný,“ uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ Trnavskej teplárenskej Richard Lidik. V roku 2019 plánuje podnik dosiahnuť výnosy, náklady a hospodársky výsledok na úrovni minulého roka.

V minulom roku preinvestovala tepláreň približne 5,8 milióna eur. V novom roku by to malo byť vyše 10 miliónov eur. „Plánujeme realizovať rekonštrukcie nevyhovujúcich nadzemných rozvodov tepla za bezkanálové horúcovodné rozvody, na ktoré chceme využiť európske fondy pre obnovu a rozvoj centrálneho zásobovania teplom. Chceme tak prispieť k požiadavke Európskej únie na znižovanie energetickej náročnosti zásobovania teplom a tiež k šetreniu primárnych zdrojov energií,“ dodal Lidik. Spoločnosť taktiež uvažuje v rámci svoje stratégie rozvoja o rozšírení výroby o elektrinu prostredníctvom inštalácie kogeneračných jednotiek.

Trnavská teplárenská prevádzkuje primárnu a sekundárnu rozvodnú sieť v celkovej dĺžke takmer 62 kilometrov. Vlastní 41 staníc tepla. V súčasnosti zamestnáva 113 pracovníkov. V novom roku neplánuje výrazné zmeny v personálnej oblasti. „Našim cieľom je zachovať si pozíciu na trhu s teplom v lokalite mesta Trnava a zároveň byť synonymom spoľahlivosti a kvality v oblasti dodávky tepelnej energetiky,“ konštatoval Lidik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom