Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo
Ilustračné foto SITA
4. 01. 2018 15:27 Aktuality Dargaj.jpg od SITA

Vo Svite budú mať nové rozvody tepla

Chemosvit Energochem chce investíciu financovať zväčša s využitím peňazí Európskej únie.

Spoločnosť Chemosvit Energochem, a. s., so sídlom vo Svite (okres Poprad) plánuje realizovať projekt zameraný na rozvoj účinnejších systémov centralizovaného zásobovania teplom. Pozostáva z dvoch relatívne samostatných celkov a týka sa rekonštrukcie horúcovodných rozvodov tepla v priemyselných areáloch spoločností Chemosvit, a. s., a Finchem, a. s, a samostatne v meste Svit. Vyplýva to z vyhlásenej verejnej súťaže zverejnenej vo štvrtok vo Vestníku verejného obstarávania. Odhadované náklady prác, plánovaných na šestnásť mesiacov, sú predbežne 5,52 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,63 mil. eur vrátane DPH).

Chemosvit Energochem chce investíciu financovať zväčša s využitím peňazí Európskej únie. „Predmet zákazky bude z väčšej časti (85 %) financovaný z nenávratného finančného príspevku poskytnutého Ministerstvom životného prostredia SR ako riadiacim orgánom pre Operačný program Kvalita životného prostredia zastúpený Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou,“ oznámila spoločnosť. Dodala, že zvyšnú časť zákazky bude financovať z vlastných prostriedkov. Ponuky je potrebné predkladať do 30. apríla, pričom platiť musia minimálne do 31. marca 2019.

K téme

Kotol či kachle? Štatistici budú zisťovať, ako Slováci kúria. Nafta zarobila desiatky miliónov, upevňovala si pozíciu v zahraničí

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Foto: Matej Trusa sa v zápase Fortuna ligy vážne zranil, z ihriska išiel rovno na operáciu Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Otec počas svadobného dňa svojej dcéry vyhodil do vzduchu vlastný dom Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Na diaľnici D1 sa zrazili dve autá, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X