VSE sa postará o zákazníkov skrachovaného dodávateľa Twinlogy, domácnostiam už začal dodávať elektrinu

Elektrina, elektrické stĺpy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) už zabezpečuje plynulú dodávku elektriny aj pre zákazníkov skrachovaného alternatívneho dodávateľa Twinlogy. Zo strany zákazníkov nie sú potrebné žiadne úkony. VSE zabezpečuje dodávku elektriny ako dodávateľ poslednej inštancie na distribučnom území spoločnosti Východoslovenská distribučná, teda obyvateľom Košického, Prešovského a časti Banskobystrického samosprávneho kraja.

„Ubezpečujeme zákazníkov z nášho regiónu, že dodávka elektriny bude pokračovať bez prerušenia. Všetky domácnosti i firmy, chceme zároveň informovať, že o dodávku elektriny sa postaráme automaticky, zo strany odberateľov nie sú potrebné žiadne úkony,“ zdôraznil člen predstavenstva VSE Juraj Bayer.

VSE prijala rozhodnutie v prospech zákazníkov z radov domácností Twinlogy a rozhodla sa týmto odberateľom nastaviť zálohové platby podľa regulovaných taríf v ich základnom cenníku. Odberateľov z radov domácností sa teda nedotknú zvýšené zálohy pre vyššie ceny počas trvania režimu dodávateľa poslednej inštancie.

Inštitút dodávateľa poslednej inštancie trvá najviac tri mesiace. Zákazníci teda majú tri mesiace na to, aby uzatvorili zmluvu s novým dodávateľom, pre ktorého sa rozhodnú. Ak si nového dodávateľa nevyberú, zostávajú automaticky zákazníkom VSE.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Bayer
Firmy a inštitúcie TwinlogyVSD Východoslovenská distribučnáVSE Východoslovenská energetika