Viceprezident ŠK Slovana Bratislava bude čeliť obžalobe za gesto po zápase s Ružomberkom

Ivan Kmotrík ml.
Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Návrhom na podanie obžaloby ukončila polícia prípad funkcionára bratislavského futbalového klubu Slovan Ivana K. Ako ďalej Policajný zbor informuje na sociálnej sieti, Ivan K. čelí obvineniu z úmyselného prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Pokuta za nešportové správanie

Podľa polície totiž 1. mája 2018 po skončení futbalového zápasu medzi družstvami ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok na trávniku hracej plochy Štadióna Antona Malatinského City Arena v Trnave použitím tzv. nemeckého nacistického pozdravu prejavil sympatie k nacistickému hnutiu a k nacistickej ideológii.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) ešte v máji minulého roku potrestala viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana K. ml. pokutou 10 000 eur za hrubé nešportové správanie počas trnavského finálového duelu národného pohára Slovnaft Cup, v ktorom „belasí“ 1. mája zvíťazili 3:1 nad tímom MFK Ružomberok.

Vulgárne skandoval

Ivan K. ml. cez prestávku údajne bol v kabíne rozhodcov, kde nemal čo robiť. Počas stretnutia pri upokojovaní fanúšikov ŠK Slovan Bratislava, ktorí hádzali na trávnik svetlice a používali pyrotechniku, prečo museli arbitri zápas na pár minút prerušiť, išiel Ivan K. ml. za priaznivcami svojho klubu na tribúnu, teda vošiel na hraciu plochu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval.

Okrem toho sa Ivan K. ml. podľa futbalového zväzu dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Kmotrík ml.