Hossa
Marcel Hossa (v strede) v drese Dinama Riga Foto: facebook.com/dinamorigaofficial

CHABAROVSK 15. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Dinama Moskva otočili aj zásluhou Dominika Graňáka zápas na ľade Metallurgu Novokuzneck a vyhrali 4:3 po predĺžení.

Obhajca Gagarinovho pohára prehrával v 32. min už 0:3, do konca riadneho hracieho času však vyrovnal a v predĺžení o zisku bodu navyše rozhodol Martiňš Karsums.

Graňák bol s 20:22 min druhým najvyťaženejším hráčom Dinama, v 56. min vyrovnal na 3:3. Pre 30-ročného obrancu to bol druhý gól v sezóne. Prvý si pripísal ešte 23. septembra na ľade Slovana Bratislava. Novokuzneck prehral siedmykrát v rade.

Marcel Hossa gólom prispel k triumfu svojho zamestnávateľa Dinamo Riga nad Avangardom Omsk 3:1. Gól slovenského útočníka zo 43. min duelu sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný.

Obranca Jugry Chanty-Mansijsk Tomáš Starosta asistoval pri jedinom góle svojho mužstva na ľade HC Lev Praha. Jugra prehrala v českej metropole 1:2.

Výsledky piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Metallurg Magnitogorsk – Donbas Doneck 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 47. a 56. Moziakin – 36. Dadonov

Salavat Julajev Ufa – Medveščak Záhreb 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Mirnov, 56. Pihlström – 9. Cheechoo, 17. Jessiman, 36. Carle

Traktor Čeľabinsk – Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Bulis, 27. Glinkin, 47. Osnovin

Amur Chabarovsk – Ak Bars Kazaň 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)

Góly: 9. a 60. Muršak, 15. Šiškanov, 20. Litovčenko, 48. Petružálek, 48. Lugin – 3. A. Svitov, 22. J. Medvedev, 55. Tereščenko

Vladivostok Admiral – Torpedo Nižnij Novgorod 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 28. Pervušin, 29. Ugarov, 35. Gynge, 46. K. Sokolov, 55. Gračov

Sibir Novosibirsk – Viťaz Podoľsk 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Lemťugov, 21. Kugryšev, 22. Enlund – 47. Makejev

Metallurg Novokuzneck – Dinamo Moskva 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 11. Lalenkov, 20. Kosourov, 32. Byglazov – 38. a 44. D. Višnevskij, 56. GRAŇÁK, 64. Karsums

Neftechimik Nižnekamsk – Spartak Moskva 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Góly: 23. a 26. Berezin, 29. Mamašev, 33. Koukal, 51. Milovzorov

CSKA Moskva – Barys Astana 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 41. A. Radulov, 52. Zainullin, 60. I. Grigorenko

Dinamo Riga – Avangard Omsk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Sotnieks, 43. MARCEL HOSSA, 60. Wilson – 59. S. Širokov

Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 42. Vondrka (Miklík), 50. A. Šťastný (M. Daňo, M. Bakoš), 60. Bližňák (Miklík, Vondrka) – 22. Malychin

HC Lev Praha – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 29. Sekáč, 58. Oystrick – 8. Savinainen (STAROSTA)