Jannis Antetokounmpo

MILWAUKEE 30. decembra (WebNoviny.sk) – Jannis Antetokunmpo bol hlavným faktorom víťazstva Milwaukee nad Brooklynom (129:115) v sobotňajšom zápase basketbalovej NBA.

Grécky líder momentálne najlepšieho tímu NBA sa prezentoval 31 bodmi, 10 doskokmi a 10 asistenciami a pripísal si tretí triple-double v tejto sezóne. Bucks dosiahli 25. víťazstvo v sezóne, siedme v ostatných ôsmich zápasoch. S bilanciou 25-10 a úspešnosťou 71,4% trónia celej súťaži.

Domáci náskok 23 bodov sa 5 minút pred koncom štvrtej štvrtiny stenčil na 7-bodový, lenže potom zaúradoval Antetokunmpo a 8 bodmi plus jednou asistenciou definitívne priklonil víťazstvo na stranu Milwaukee.

„Antetokunmpo bol skvelý a v záverečných piatich minútach zápasu doslova fenomenálny,“ povedal tréner Mike Bundeholzer. „Presne tak to robia superhviezdy. V ťažkých momentoch to vezmú na seba a rozhodnú zápas,“ vystrúhal pochvalu Antetokumpovi aj kouč Brooklynu Kenny Atkinson.