Joel Matip
Joel Matip z FC Liverpool v hlavičkovom súboji s Troyom Deeneym z Watfordu počas zápasu 11. kola Premier League, v ktorom 'The Reds' jasne zvíťazili 6:1. Liverpool, 6. november 2016. Foto: SITA/AP

LONDÝN 6. novembra (WebNoviny.sk) – Manchester United pretrhol šnúru štyroch ligových duelov bez víťazstva, keď uspel v Swansea 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

„Červení diabli“ rozhodli už v prvom dejstve, ktoré vyhrali rozdielom triedy 3:0 zásluhou Paula Pogbu a až dvoch zásahov Zlatana Ibrahimoviča. Domáci dokázali iba skorigovať: v druhom polčase skóroval Mike van der Hoorn. ManUtd sa rehabilitoval za štvrtkovú prehru 1:2 v Istanbule proti Fenerbahce v Európskej lige.

Ďalšie výsledky 11. kola Premier League:

FC Liverpool na vlastnom trávniku zdolal Watford jednoznačne 6:1. Domáci viedli po prvom polčase už 3:0, keď sa postupne presadili Sadio Mané, Philippe Coutinho a Emre Can. „The Reds“ pokračovali v demontáži súpera aj po zmene strán. Najprv na 4:0 zvýšil Roberto Firminho a vzápätí prekonal brankára Heurelha Gomesa druhýkrát v zápase Mané.

Hostia síce dosiahli čestný úspech a znížili na priebežných 1:5 zásluhou Daryla Janmaata, ale posledné slovo patrilo Liverpoolu. V závere na konečných 6:1 upravil Georginio Wijnaldum. Zverenci Jürgena Kloppa sa vďaka triumfu dostali s náskokom jedného bodu na čelo Premier League.

Arsenal v mestskom derby remizoval s Tottenhamom Hotspur 1:1. „Kanonierov“ poslal do vedenia vlastným gólom hosťujúci Kevin Wimmer. „Kohúti“ však napokon vybojovali aspoň bod – po zmene strán vyrovnal v 51. min z pokutového kopu Harry Kane. Anglický reprezentant sa vrátil do zostavy Hotspur po siedmich týždňoch, keď laboroval so zraneným členkom. Tottenham je jediným tímom, ktorý v tejto sezóne ešte neokúsil prehru v Premier League.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 11. kola Premier League:
Arsenal – Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)

Góly: 42. Wimmer (vlastný) – 51. H. Kane (z pok. kopu)

Hull City – Southampton 2:1 (0:1)

Góly: 61. Snodgrass, 63. Dawson – 6. C. Austin (z pok. kopu)

Dušan Kuciak (Hull City) nefiguruje v zápise o stretnutí

FC Liverpool – Watford 6:1 (3:0)

Góly: 27. a 60. S. Mané, 30. Coutinho, 43. Emre Can, 57. Firminho, 90.+ Wijnaldum – 75. Janmaat

Swansea – Manchester United 1:3 (0:3)

Góly: 69. Van der Hoorn – 21. a 33. Ibrahimovič, 15. Pogba

Leicester City – West Bromwich Albion 1:2 (0:0)

Góly: 55. Slimani – 52. J. Morrison, 72. Phillips

1. Liverpool 11 8 2 1 30:14 26

2. Chelsea 11 8 1 2 26:9 25

3. Manchester City 11 7 3 1 25:10 24

4. Arsenal 11 7 3 1 24:11 24