Hokejisti Barysu Astana.
Hokejisti Barysu Astana. Foto: hcbarys.kz

MOSKVA 27. marca (WEBNOVINY) – Hráči Barysu Astana zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí semifinále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) doma nad Salavatom Julajev Ufa tesne 2:1 a odvrátili mečbal.

Kazašské mužstvo znížilo v sérii hranej na štyri víťazstvá na 2:3. O triumfe Barysu rozhodol v závere druhej tretiny kanadský útočník Dustin Boyd.

Traktor Čeľabinsk zvíťazil v domácom súboji v semifinále Pohára nádeje 2014 nad Avangardom Omsk 6:4 a znížil stav série hranej na tri víťazstvá na 1:2. Domáci otočili z 0:1 na 4:1, potom súperovi dovolili skorigovať na 4:3 aj 5:4. V tíme Avangardu absolvovali takmer 18 minút dvaja Slováci – útočník Štefan Ružička a obranca Ivan Baranka.

V druhom štvrtkovom zápase Pohára nádeje využilo bieloruské Dinamo Minsk výhodu domáceho ľadu a po víťazstve 3:0 nad Severstaľom Čerepovec triumfovalo v sérii 3:1. Zverenci slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča si tak zabezpečili postup do finále. Na víťazstve Dinama sa jedným gólom podieľal útočník Tomáš Surový.

semifinále Východnej konferencie – piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Barys Astana – Salavat Julajev Ufa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) – stav série: 2:3

Góly: 8. Rudenko, 38. Boyd – 15. Višnevskij

semifinále Pohára nádeje:

Traktor Čeľabinsk – Avangard Omsk 6:4 (0:1, 3:0, 3:3) – stav série: 1:2

Góly: 30. Vasiľčenko, 32. Čerkasov, 37. a 41. Glinkin, 57. Panov, 60. Abdullin – 19. a 44. Ivanov, 43. Kazionov, 59. Kuľaš

Dinamo Minsk – Severstaľ Čerepovec 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

– konečný výsledok série: 3:1

Góly: 4. SUROVÝ, 26. Materuchin, 34. Drozd