FC Barcelona
Hráči FC Barcelona s víťaznou trofejou za triumf v Medzinárodnom pohári majstrov. Miami, 29. júl 2017. Foto: Marc Serota/AP Images for International Champions Cup

MIAMI 30. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona triumfovali v Medzinárodnom pohári majstrov v Severnej Amerike. Rozhodlo o tom ich sobotňajšie tesné víťazstvo v Miami nad arcirivalom Realom Madrid 3:2. Katalánsky klub viedol na Hard Rock Stadium 2:0 už po siedmich minútach, keď sa presadili Lionel Messi a Ivan Rakitič.

Madridčania do prestávky dokázali vyrovnať zásluhou Matea Kovačiča a Marca Asensia, ale o víťazstve Barcelony rozhodol v 50. min stopér Gerard Piqué. Na dva presné zásahy „blaugranas“ prihral Neymar, pre ktorého to bola možno posledná trofej v drese FCB.

V súvislosti s jeho budúcnosťou sa čoraz viac hovorí o prestupe do Paríža Saint-Germain. Barcelona vyhrala na turnaji všetky tri zápasy, pred Realom Madrid zdolala aj Manchester United (1:0) a Juventus Turín (2:1).

V druhom sobotňajšom dueli Manchester City zdolal v Nashville na Nissan Stadium Tottenham Hotspur hladko 3:0. O góly „Citizens“ sa postarali John Stones, Raheem Sterling a iba 17-ročný Brahim Diaz.

Medzinárodný pohár majstrov 2017

• sobota

Real Madrid – FC Barcelona 2:3 (2:2)
Góly: 14. Kovačič, 36. Asensio – 3. Messi, 7. Rakitič, 50. Piqué, 66 014 divákov

Manchester City – Tottenham Hotspur 3:0 (1:0)
Góly: 10. Stones, 72. Sterling, 90. B. Diaz, 56 232 divákov