Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.

1. David Krejčí (Boston) 9 gólov

2. Patrick Sharp (Chicago) 8

3. Bryan Bickell (Chicago), Nathan Horton (Boston), Sidney Crosby a Pascal Dupuis (obaja Pittsburgh) po 7

7. MARIÁN HOSSA (Chicago), Kyle Turris (Ottawa), James Neal (Pittsburgh), Jeff Carter a Justin Williams (obaja Los Angeles) po 6

Ani 54 striel, viac víťazných vhadzovaní, bodyčekov a herná prevaha počas stretnutia neodvrátili prehru hokejistov Pittsburghu v stredajšom treťom stretnutí finále play-off Východnej konferencie v zámorskej hokejovej NHL na ľade Bostonu 1:2 po dvojnásobnom predĺžení.

Bruins sa ujali vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá už 3:0 na zápasy. Rozhodujúci gól duelu strelil v 16. min druhej pridanej dvadsaťminútovky Patrice Bergeron. „V riadnom hracom čase to z našej strany nebol práve najlepší výkon, ale v predĺžení sme našli recept,“ hodnotil 27-ročný center, ktorého zakončeniu predchádzala výborná práca českého veterána Jaromíra Jágra.

Jágr odštartoval víťaznú akciu

Ten síce už dlho gólovo mlčí, ale odštartoval víťaznú akciu. Pred striedačkou hostí vybojoval od Jevgenija Malkina stratený puk, posunul ho Bradovi Marchandovi, ktorý ho z ľavého krídla skvele naservíroval pred bránku nabiehajúcemu Bergeronovi.

„Dôležitá bola Marchandova rýchlosť. Vedel som, že presne tuší, kam mi má poslať puk a mne bude stačiť len nastaviť hokejku,“ dodal Bergeron a tréner Claude Julien poznamenal: „To je skvelá ukážka, keď hrá nejaká dvojica tri roky bok po boku. Naučili sa skvele spolupracovať.“

Chára odohral celých 42 minút

Slovenský kapitán domácich „medveďov“ Zdeno Chára odohral 42:05 min, čo bolo najviac spomedzi korčuliarov, pripísal si dva plusové body, tri bodyčeky a bránku súpera ohrozil dvoma strelami.

Štvrté meranie síl, ktoré už môže rozhodnúť o prvom finalistovi kanadsko-americkej súťaže, je na programe v piatok 7. júna na ľade Bruins. „Majú skvelý tím a rešpektujeme ich, ale nesmieme zaspať. Nesmieme sa nechať učičíkať troma víťazstvami, lebo na postup potrebujeme o jedno viac,“ poznamenal Bergeron.

Na „Pens“ čaká sizyfovská úloha, lebo ani v jednom stretnutí už nemôžu zaváhať. „Musíme znova zopakovať takýto výkon, ale premeniť naše šance. Pred zápasom číslo štyri veľa nezmeníme, ale ak dokážeme dostať puk do siete, máme šancu,“ komentoval kapitán „tučniakov“ Sidney Crosby.

Výsledok stredajšieho stretnutia play-off kanadsko-americkej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Finále – tretí zápas:

Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 2:1 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0) – stav série 3:0

Góly: 2. Krejčí (Lucic), 96. Bergeron (Marchand, Jágr) – 29. Kunitz (P. Martin, Dupuis)

Viac k osobe David KrejčíHenrik ZetterbergJevgenij MalkinMarián HossaNathan HortonPatrice BergeronSidney CrosbyZdeno Chára