Dallas anaheim
Hráč Anaheimu Kyle Palmieri napáda brankára Dallasu Kariho Lehtonena. Foto: SITA/AP

DALLAS 9. februára (WEBNOVINY) – V jedinom piatkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL využil Dallas výhodu domáceho ľadu a zvíťazil nad „káčermi“ z Anaheimu 3:1.

O triumf texaského mužstva sa pričinili predovšetkým traja dvojbodoví hráči – Derek Roy, Loui Eriksson a Alex Goligoski.

Najväčšia hviezda Stars Čech Jaromír Jágr nebodovala.

Prvé tretiny máme v tejto sezóne veľmi dobré. Myslím si, že to odzrkadľuje náš prístup v tréningu,“ vyhlásil po stretnutí tréner Dallasu Glen Gulutzan. Jeho náprotivok Bruce Boudreau naopak s úvodným dejstvom nebol vôbec spokojný.

Súperovi zápas vyšiel, nám absolútne nie. V prvej tretine sme vôbec nehrali dobre. V tejto súťaži na víťazstvo nestačí dobre odohrať 40 minút, ale celý zápas,“ povedal sklamaný Boudreau.

Dallas – Anaheim 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 9. Daley (D. Roy, L. Eriksson), 13. Benn (Morrow, Goligoski), 53. L. Eriksson (D. Roy, Goligoski) – 36. Bonino (Sbisa, Perry)