Erik Cole
Erik Cole z Canadiens dal počas zápasu s Ottawou hetrik. Foto: SITA, AP

MONTREAL 24. marca (WEBNOVINY) – Na piatkový zápas hokejisti Ottawy Senators len tak ľahko nezabudnú. Už v šiestej minúte prvej tretiny prehrávali s Montrealom Canadiens 0:3 a to vďaka jedinému strelcovi Erikovi Coleovi.

Cole sa v piatok prvý raz presadil strelou zápästím už v 29. sekunde. Druhý gól pridal vo štvrtej minúte a 56 sekunde presným zásahom s bekhendovou dorážkou. Gólovú bodku dal v piatej minúte a 41. sekunde opäť strelou zápästím.

Doteraz sa nikomu v drese Canadiens nepodarilo streliť hetrik takto rýchlo po úvodnom vhadzovaní. V roku 1955 dal legendárny Jean Beliveau tri góly v rozpätí 44 sekúnd, ale vyšlo mu to až v druhej tretine. V tomto ukazovateli drží rekord ligy Bill Mosienko z roku 1952 s 21 sekundami.

„Hovorili mi o rekorde, ale oveľa dôležitejšie je naše víťazstvo,“ uviedol pre AP Cole. Hrdina zápasu Cole hetrikom prekonal hranicu 30 presných zásahov sezóny a vyrovnal svoj osobný rekord zo súťažného ročníka 2005/2006, keď hrával za Carolinu.

Ottawe po jasnej prehre v Montreale 1:5 začína prihárať. Pred deviatym Buffalom Sabres vo Východnej konferencii, kde hráva Slovák Andrej Sekera, vedú senátori iba o dva body, v boji o 7. a 8. miestenku si touto prehrou Ottawa situáciu skomplikovala. Montreal má už len matematickú šancu na play-off.