Perry
Correy Perry prekonal brankára tímu Vancouver Canucks Eddieho Lacka (na snímke) len 1,3 sekundy pred koncom duelu. Foto: SITA/AP

PITTSBURGH 6. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti tímu Pittsburgh Penguins zdolali v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL Winnipeg Jets 6:5 s veľkým prispením navrátilca do zostavy Jevgenija Malkina. Ten „oslávil“ návrat na súťažný ľad po zranení a deväťzápasovej pauze tromi bodmi, keď k dvom gólom pridal aj asistenciu a ocenenie prvej hviezdy stretnutia.

V zápase ďalší dvaja hráči dosiahli bilancii 2+1, v drese domácich James Neal a za hostí Evander Kane. Malkin v 22. min znížil svojim desiatym gólom v sezóne na 1:2 a jedenástym presným zásahom vyrovnal v 49. min na 5:5. Rozhodnutie priniesol gól Matta Niskanena z 53. min.

„Mám za sebou náročný zápas a cítim sa trochu unavený. Moji spoluhráči v útoku urobili kus dobrej práce a väčšinu času sme strávili v útočnej tretine,“ povedal pre NHL.com Malkin.

Tréner „tučniakov“ Dan Bylsma mal dvojnásobný dôvod na radosť, pretože s tímom dosiahol 232. víťazstvo a v tomto ukazovateli sa vyrovnal Eddiemu Johnstonovi na čele klubovej histórie. Pittsburgh v domácom prostredí neprehral už 12 duelov, naposledy neuspel pred vlastnými fanúšikmi 13. novembra 2013 s Philadelphiou (1:2). Penguins v nedeľu prišli o peknú domácu sériu, keď až do presného zásahu Jacoba Troubu v 2. min neprehrávali v Consol Energy Center dlhých 438 minút a 19 sekúnd, naposledy ešte 27. novembra s Torontom.

Napínavý duel videli diváci v kalifornskom Anaheime. Domáci hráči prehrávali dvakrát v dueli s Vancouverom (0:2 a 2:3), v predposlednej minúte riadneho hracieho času si gólom na 3:3 vynútili predĺženie, v ktorom o ich triumfe rozhodol len 1,3 s pred záverečnou sirénou útočník Corey Perry.

Veľmi dobrý výkon predviedol brankár Canucks Eddie Läck, ktorý si v deň svojich 26. narodenín pripísal 45 úspešných zásahov. „Keď sme zmazali dvojgólové manko súpera, vedeli sme, že máme šancu na víťazstvo. Musíme však hrať celý zápas, nie iba 50 minút,“ povedal Nick Bonino, ktorý 87 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 3:3 a poslal duel do predĺženia. Ducks sa domácim úspechom dostali na čelo poradia NHL pred obhajcu Stanleyho pohára tím Chicago Blackhawks.

„Jastrabi“ doma podľahli San Jose po samostatných nájazdoch 2:3. Proti „žralokom“ sa nepresadil ani jeden z dua slovenských útočníkov v drese domácich. Marián Hossa strávil na ľade 19:33 min a brankára súpera ohrozil dvomi strelami, Michal Handzuš hral 15:48 min a zaznamenal jeden strelecký pokus.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral pri víťazstve Caroliny nad Nashvillom 2:1 viac ako 24 minút a prezentoval sa jednou strelou. Obhajca Stanleyho pohára Chicago Blackhawks doma podľahol San Jose po samostatných nájazdoch 2:3.

V dueli Edmonton – Tampa Bay (5:3) na seba narazili dvaja Slováci. Obranca Oilers Martin Marinčin odohral 17:14 min, Richard Pánik z tímu „bleskov“ pobudol na ľade 9:11 min a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku Edmontonu.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (0:2, 4:3, 2:0)

Góly: 22. Malkin (J. Jokinen), 25. J. Neal (Letang, Crosby), 25. J. Neal, 32. J. Jokinen (Malkin, Orpik), 49. Malkin (J. Neal), 53. M. Niskanen (Maatta, Kunitz) – 2. Trouba (O. Jokinen, Pardy), 20. Scheifele (E. Kane, Bogosian), 27. Wheeler (B. Little), 38. E. Kane, 40. E. Kane (Scheifele, Frolík)

Carolina – Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Siomin (Skinner, T. Ruutu), 57. Skinner (T. Ruutu, Siomin) – 47. Hornqvist (Fisher, Weber)

Chicago – San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 42. Hjalmarsson (Toews, Sharp), 45. Rozsíval (Kruger)- 11. Demers (Couture, Nieto), 52. B. Burns (J. Thornton, Vlasic), rozhodujúci sam. nájazd Couture

Edmonton – Tampa Bay 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)

Góly: 5. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall), 7. Eberle (Gagner, Smyth), 16. Gazdic (Justin Schultz, Ryan Jones), 49. B. Gordon (Hemský, Smyth), 51. T. Hall (Ference, Gagner) – 3. Kučerov (Matt Carle, Gudas), 29. V. Hedman (Palát, T. Johnson), 35. V. Filppula (Matta Carle, Purcell)

Anaheim – Vancouver 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 21. S. Koivu (Silfverbeg, Cogliano), 37. Beleskey (K. Pamieri), 59. Bonino (Winnik), 65. C. Perry (Getzlaf, Bonino) – 10. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 12. H. Sedin (Garrison, D. Sedin), 42. Bieksa (H. Sedin, D. Sedin)