MS v hokeji

KODAŇ 11. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Francúzska si poradili s Rakúšanmi 5:2 na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku v rámci piatkového zápasu základnej A-skupiny v Kodani.

Francúzi si po víťazstve nad Bielorusmi pripísali druhé víťazstvo za tri body na podujatí. Rakúsko má v tabuľke naďalej iba jeden bod za prehru so Švajčiarskom po predĺžení.

Rakúšania sa ujali vedenia gólom útočníka Klagenfurtu Thomasa Hundertpfunda v 4. min, no Francúzi ešte do prvej prestávky naklonili misky váh na svoju stranu. Po dvoch góloch vsietili v drese Les Bleus útočník nemeckého Schwenningenu Damien Fleury a hráč českých Pardubíc Sacha Treille.

Francúzov najbližšie čaká v nedeľu 13. mája o 16.15 súboj s Čechmi, Rakúsko najbližšie nastúpi v sobotu 12. mája o 16.15 h dôležitý zápas o záchranu s Bieloruskom.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Francúzsko – Rakúsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. Treille (Texler, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. Da Costa), 38. T. Da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) – 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 33. Raffl (Heinrich)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) – Oliver (USA), Otmakhov (Rus.), 5780 divákov