Serie A, SSC Neapol
Marek Hamšík a Lorenzo Insigne po strelení gólu US Sassuolo Calcio v telianskej Serie A. 29. október 2017 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 29. októbra, 22:51

RÍM 29. októbra (WebNoviny.sk) – Neapol v zostave Marekom Hamšíkom si na vlastnom ihrisku poradil so Sassuolom 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A. O góly domácich sa postarali Allan, José Callejón a v druhom polčase Dries Mertens. Čestný úspech hostí dosiahol Diego Falcinelli.

Neapol v lige ešte neprehral a vedie tabuľku s trojbodovým náskokom pred Juventusom Turín a Laziom Rím. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 67. minúty a keďže neskóroval, na vyrovnanie klubového rekordu v počte strelených gólov, ktorý so 115 presnými zásahmi drží Diego Maradona, si ešte musí počkať.

Lazio v nedeľu deklasovalo domáce Benevento 5:1. Hostia rozhodli už v prvom polčase, ktorý gólmi Bastosa, Cira Immobileho a Adama Marušiča ovládli 3:0. Po zmene strán sa domácim podarilo skorigovať, ale Lazio pridalo ďalšie dva zásahy a s prehľadom dosiahlo šiesty triumf v sérii. Benevento je v Serii A naďalej posledné, dosiaľ v tejto sezóne nezískalo ani bod.