Hertha Berlín

BERLÍN 3. mája (WEBNOVINY) – V nedeľňajších stretnutiach 31. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy sa zrodili víťazstvá hosťujúcich celkov, ktoré na trávnikoch súperov vyhrali zhodne 2:1.

Prvý nedeľňajší zápas v Mainzi rozhodol vo svoj prospech tri minúty pred koncom hamburský SV, ktorý sa tak odlepil z predposledného miesta tabuľky. Od zostupu však Hamburg tri kolá pred koncom súťaže delí na 14. priečke iba jeden bod. Mainz je v tabuľke na 10. mieste.

V druhom zápase podľahla Hertha Berlín na vlastnom ihrisku Mönchengladbachu, ktorý si víťazstvo uchmatol päť minút pred koncom. Za domácich odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Hertha sa ešte bude musieť pousilovať, záchranu v najvyššej súťaži zatiaľ nemá istú. Od zostupu ju na 13. mieste delia štyri body. Mönchengladbach je v tabuľke na 3. priečke.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:
Mainz – Hamburg 1:2 (0:1)

Góly: 76. Malli – 37. Baumgartlinger (vlastný), 87. Kačar, ČK: 89. Brosinski (Mainz)

Hertha Berlín – Mönchengladbach 1:2 (1:1)

Góly: 13. Stocker – 11. M. Kruse, 85. I. Traoré

Peter Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie.

1. Bayern Mníchov 31 24 4 3 77:15 76

2. Wolfsburg 31 18 8 5 65:34 62

3. Mönchengladbach 31 17 9 5 47:23 60

4. Leverkusen 31 16 10 5 59:32 58

5. Schalke 31 12 9 10 41:36 45

6. Augsburg 31 13 4 14 38:40 43