Rangers

NEW YORK 15.apríla (WEBNOVINY) – Zabudnutý puk na sieťke bránky gólmana Rangers Henrika Lundqvista zmiatol hráčov Ottawy a New Yorku v druhom zápase 1. kola play-off NHL. V Madison Square Garden hrali hokejisti s dvoma pukmi.

Kuriózna situácia nastala v 38. minúte. Po strele obrancu Ottawy Sergeja Gončara sa puk odrazil za bránku Henrika Lundqvista. V tej chvíli tam však už jeden zabudnutý puk bol.

Obranca „jazdcov“ Ryan McDonagh a útočník Senators Jesse Winchester zostali veľmi prekvapení. Nechápavo pozerali čo sa to deje, že sú na ľade dva puky a nevedeli si vybrať, ktorý je ten správny.

Na chvíľu zostali zaskočení aj rozhodcovia. Po pár sekundách však hru prerušili a pokračovalo sa už tradične iba s jedným pukom.

V druhom zápase boli nakoniec úspešnejší „senátori“, ktorí zvíťazili v New Yorku 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 62. minúte Chris Neil. Slovenský hokejista Marián Gáborík sa v dnešnom zápase bodovo nepresadil. Na svoje konto si pripísal iba jeden mínusový bod.

Séria sa sťahuje za nerozhodného stavu do Scotiabank Place. V Ottawe je tretí zápas na programe v pondelok 16. apríla.

New York Rangers – Ottawa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1) – stav série: 1:1

Góly: 11. Stralman (Girardi, Anisimov), 43. Boyle (Fedotenko, Del Zotto) – 34. Karlsson (Kuba), 56. Foligno (Konopka, Turris), 62. Neil (Cowen, Z. Smith)