Jágr
Jaromír Jágr z New Jersey strelil Anaheimu vyrovnávajúci gól minútu pred koncom riadneho hracieho času. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 21. novembra (WEBNOVINY) – Hokejistom Pittsburghu sa naďalej darí proti Washingtonu, v stredu v zámorskej NHL vyhrali proti tomuto súperovi piaty zápas v rade (4:0).

Sidney Crosby strelil gól a pridal asistenciu, brankár Marc-Andre Fleury vychytal vďaka osemnástim zákrokom 25. shutout kariéry. Penguins skvele bránili, Alexandra Ovečkina pustili len k dvom strelám, čo je jeho najmenší počet pokusov v sezóne.

Crosby sa vďaka dvom bodom vrátil na čelo tabuľky produktivity. Brankár Braden Holtby čelil 40 streleckým pokusom hráčov Penguins.

„Nečakali sme podobne veľký rozdiel v počte striel. Dnes sme podali excelentný výkon,“ povedal tréner Penguins Dan Bylsma. „Nebol to náš deň, nešli nám presilovky, oslabenia a ani hra päť na päť. Podobné zápasy občas prídu,“ tvrdil Alexander Ovečkin.

Ducks prehrali doma

Ducks

Minnesota získala aspoň bod v trinástich z posledných pätnástich stretnutí, v stredu vyhrala divoký zápas v Ottawe 4:3. Wild prehrávali 0:1 i 1:2, potom viedli 3:2, aby napokon rozhodol v 58. min o osude zápasu Mikko Koivu. Fínsky kapitán Wild dosiahol v zápase tri body.

Anaheim prehral doma až v deviatom stretnutí sezóny. Domácu neporaziteľnosť Ducks od úvodu ročníka ukončili hráči New Jersey, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení. V 59. minúte vyrovnával Jaromír Jágr na 3:3.

Pre českého útočníka to bol ôsmy gól sezóny a celkovo 689. v kariére v NHL. Jágr má šancu posunúť sa už čoskoro na siedmu priečku historickej tabuľky kanonierov. Momentálne je desiaty, za Mariom Lemieuxom zaostáva o jeden, Stevom Yzermanom o tri a Markom Messierom o päť gólov.

O výhre rozhodol Bel Lovejoy

V 62. min o výhre Devils rozhodol obranca domácich Ben Lovejoy, ktorý nešťastne pri pokuse odpáliť puk zo skrumáže pred bránkou nastrelil spoluhráča Coreyho Perryho. Gól priznali Travisovi Zajacovi, ktorý sa ako posledný z hráčov New Jersey dotkol puku.

„Bol to asi najšťastnejší gól, ktorý som dal. Pokojne by som dával podobné aj každý deň. Ten útok som už ledva dokončil. Puk som mal na korčuliach, snažil som sa ho prikopnúť a súperi si ho zrazili do bránky,“ popísal Zajac.

Columbus sa otriasol z prehry 0:7 v Edmontone a v Calgary vyhral 2:1 po predĺžení, keď v 63. min rozhodol Nikita Nikitin.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington – Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 7. P. Martin (Crosby), 12. Bennett (Malkin, Niskanen), 40. Crosby (Neal, Kunitz), 48. Neal (P. Martin, Malkin)

Ottawa – Minnesota 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Turris (MacArthur), 12. Zibanejad (Grant, Condra), 49. M. MICHÁLEK (Zibanejad, Karlsson) – 7. Pominville (Parise, M. Koivu), 23. Brodin (Heatley, Fontaine), 27. Heatley (M. Koivu, Brodin), 58. M. Koivu (Parise, Coyle)

Calgary – Columbus 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 44. Colborne (D. Jones, Russell) – 10. Foligno (Umberger, Nikitin), 63. Nikitin (Savard, Atkinson)

Anaheim – New Jersey 3:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 12. Beleskey (Lindholm, Palmieri), 23. Bonino (Penner, Fowler), 36. Getzlaf (Penner, Bonino) – 16. Židlický (Eliáš, Gelinas), 18. Gelinas (Henrique, Eliáš), 59. Jágr (Eliáš, Zubrus), 62. Zajac