Arturo Vidal
M'baye Niang z FC Janov v súboji s útočníkom Juventusu Turín Arturom Vidalom počas zápasu 28. kola Serie A, v ktorom 'stará dáma' zvíťazila 1:0. Turín, 22. marec 2015. Foto: SITA/AP

RÍM 22. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 28. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A pred vlastnými fanúšikmi nad FC Janov tesne 1:0. Presne takýmto spôsobom sa v lige presadil tretí raz za sebou. Neinkasovali ani v stredu v odvete osemfinále Ligy majstrov na trávniku Borussie Dortmund (postupovo 3:0 pre hostí, prvý duel 2:1).

V nedeľu už v 25. minúte rozhodol v prospech favorita Argentínčan Carlos Tévez, ktorý neskôr v 62. minúte nepremenil pokutový kop, ale „stará dáma“ za to napokon nepykala.

Ostatné výsledky zápasov 28. kola Serie A:

Juventus má na čele tabuľky komfortný 14-bodový náskok pred AS Rím, prenasledovateľ triumfoval tiež tesne 1:0, a to na pôde Ceseny. Naplno bodovalo aj tretie Lazio Rím (2:0 proti Verone), zatiaľ čo doma napriek viac ako polhodinovej presilovke len remizoval SSC Neapol (1:1 s Atalantou Bergamo). Marek Hamšík hral za „Partenopei“ od 70. minúte a prihral na vyrovnávajúci gól.

Inter Miláno je stále v kríze, Sampdoria Janov ho na svojom trávniku prekonala 1:0 a posunula sa na štvrté meisto pred Neapol. Inter má z ostatných šiestich súťažných vystúpení štatistiku 0-2-4.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 28. kola Serie A:
Juventus Turín – FC Janov 1:0 (1:0)

Gól: 25. C. Tévez

Juraj Kucka (Janov) odohral celý zápas.

Empoli – Sassuolo 3:1 (0:0)

Góly: 46. a 60. Saponara, 59. Mchedlidze – 49. Rugani (vlastný)

Cesena – AS Rím 0:1 (0:1)

Gól: 41. De Rossi

Sampdoria Janov – Inter Miláno 1:0 (0:0)

Gól: 65. Éder

Udinese – Fiorentina 2:2 (1:0)

Góly: 15. Wague, 62. P. Kone – 50. a 52. Mario Gómez

Lazio Rím – Chievo Verona 2:0 (2:0)

Góly: 4. Felipe Anderson, 45.+ Candreva

Neapol – Atalanta Bergamo 1:1 (0:0)

Góly: 89. D. Zapata – 72. Pinilla, ČK: 55. Alejandro Darío Gómez (Atalanta) po 2. ŽK

Marek Hamšík (Neapol) hral od 70. min a prihral na gól.

Parma – FC Turín 0:2 (0:1)

Góly: 19. Maxi López, 73. Baša, ČK: 36. Lucarelli (Parma) po 2. ŽK

Brankár Pavol Bajza bol na lavičke, Lukáš Haraslín (obaja Parma) nefiguruje v zápise o stretnutí.

1. Juventus Turín 28 20 7 1 55:14 67

2. AS Rím 28 14 11 3 39:21 53

3. Lazio Rím 28 16 4 8 51:27 52

4. Sampdoria Janov 28 11 12 4 37:28 48

5. Neapol 28 13 8 7 47:36 47

6. Fiorentina 28 12 10 6 41:31 46

7. FC Turín 28 10 9 9 32:30 39

8. AC Miláno 28 9 11 8 41:35 38