Kopitar
Anže Kopitar z Los Angeles prekonal skvelým blafákom Martina Brodeura z New Jersey. Foto: SITA, AP

NEWARK 31. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Los Angeles Kings sa stali víťazmi prvého finálového zápasu o Stanleyho pohár, keď porazili diablov na vlastnom ľade v New Jersey 2:1 po predĺžení.

Kráľ kráľov sa stal v úvodnom zápase slovinský center Anže Kopitar. V 69. minúte po skvelom úniku a ešte krajšom blafáku prekonal Martina Brodeura a rozhodol tak o rekordnom deviatom víťazstve Kings v rade v play-off na ľadoch súperov.

Kopitar rozhodol o výhre Kings
Slovinec Anze Kopitar (11) z tímu Los Angeles Kings prekonáva brankára New Jersey Devils, Martina Brodeura. New Jersey, 30. máj 2012. Foto: SITA/AP

Adam Henrique Z New Jersey Devils padá na "diabla" Jarreta Stolla v prvej tretine zápasu. New Jersey, 30. máj 2012. Foto: SITA/AP
Radosť hráčov New Jersey Devils z gólu Antona Volchenkova (28). New Jersey, 30. máj 2012. Foto: SITA/AP