Video: Lázár poukázal, že utečenci priniesli do Viedne chudobu, neporiadok a kriminalitu

Vieden.jpg
Záber z videa šéfa úradu maďarskej vlády Jánosa Lázára, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 7. marca, 18:29

BUDAPEŠŤ 7. marca (WebNoviny.sk) – Šéf úradu maďarskej vlády János Lázár zverejnil na sociálnej sieti Facebook video, v ktorom poukazuje na to, že v časti Viedne sa po príchode utečencov rozmohli chudoba, neporiadok a kriminalita.

Protiimigračné postoje Fideszu

Politik uviedol, že o 20 rokov by takto mohla vyzerať aj Budapešť, ak opozičné strany do krajiny pustia migrantov. V krajine sa budú konať 8. apríla parlamentné voľby a strana Fidesz súčasného premiéra Viktora Orbána stavia najmä na protiimigračných postojoch.

„Je jasne vidieť, že ulice sú špinavšie, do oblasti sa dostali chudoba a kriminalita. Ak si ich sem vpustíme a umožníme im bývať v našich mestách, výsledkom budú zločin, chudoba, útulky a zlé podmienky v meste. Snažíme sa predísť tomuto fenoménu,“ uviedol Lázár.

Al-Hussein kritizoval Orbána

V bližšie nešpecifikovanej časti rakúskej metropoly podľa Lázára zostali „spomedzi bielych a kresťanov len starší dôchodcovia a zvyšní obyvatelia sú utečenci, pre ktorých vytvorili mesto v meste“.

„Vo Viedni je veľa škôl, v ktorých nie sú žiadne biele viedenské deti, ale len deti moslimských utečencov a migrantov z Blízkeho východu,“ vyhlásil politik.

Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Zeid Ra’ad Zeid Al-Hussein nedávno kritizoval Orbána, ktorý povedal, že Maďari „nechcú zmiešať ich farbu, tradície a národnú kultúru s niekým iným“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe János Lazar
Firmy a inštitúcie Fidesz