Lev poprad spartak moskva
Hráč Branislav Mezei v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a Spartak Moskva. Poprad, 3. január 2012. Foto: SITA/Gabriel Lipták

NOVOKUZNECK 8. januára (WEBNOVINY) – Hráči HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Metallurgu Novokuzneck 1:3.

Skóre duelu otvoril minútu pred koncom prvej tretiny ruský útočník Alexej Kosourov, na 2:0 zvýšil v 37. min obranca Vladimir Loginov.

Levy síce v 49. min znížili zásluhou Jaroslava Kristeka, no osem minút na to zmaril akúkoľvek nádej Popradu na zisk bodov kanadský center Randy Robitaille.

.

Výsledok:

Metallurg Novokuzneck – HC Lev Poprad 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Kosourov (Välivaara), 37. Loginov (R. Robitaille), 57. R. Robitaille (Golovin) – 49. Kristek

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiljev, Romasko – Menšich, Pavlov (všetci Rus.), 5000 divákov

Zostava HC Lev: J. Laco – Mezei, Hunkes, V. Mihálik, Sigalet, Štrbák, Hellström – Špirko, Netík, Bartečko – Rudolf Huna, J. Mikúš, Kristek – Lewis, Lundberg, Fabricius – Ježek, Matai, Š. Novotný

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

AK Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Sibir Novosibirsk – Dinamo Minsk 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) – Jaroslav Obšut (Minsk) 0+1

Amur Chabarovsk – CSKA Moskva 8:0 (1:0, 5:0, 2:0) – Ján Lašák (Chabarovsk) odchytal celý zápas, Rastislav Staňa (CSKA) chytal od 26. do 39. min a dostal tri góly