Lazar Markovič
Lazar Markovič (vľavo) rozhodol o triumfe Liverpoolu v Sunderlande. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti londýnskej Chelsea nezaváhali v rámci 21. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League, keď doma zdolali Newcastle United 2:0.

O tri body pre „The Blues“ sa postarali v 43. min Brazílčan Oscar a v 59. min jeho krajan, avšak momentálne naturalizovaný Španiel Diego Costa. Za hostí sedel celý zápas na lavičke slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Šatka, ktorý si na debut v jednej z najlepších líg sveta musí počkať.

Chelsea sa vďaka tomuto triumfu osamostatnila na vedúcej priečke ligovej tabuľky, pred druhým Manchestrom City majú zverenci Josého Mourinha náskok dvoch bodov.

„The Citizens“ si z liverpoolského Evertonu priniesli len bod za remízu 1:1. Favorit sa síce ujal vedenia v 74. min zásluhou brazílskeho záložníka Fernandinha, avšak už o štyri minúty vyrovnal škótsky reprezentant Steven Naismith.

FC Liverpool zvíťazil na pôde Sunderlandu 1:0. Už v 9. min rozhodol o triumfe „The Reds“ 20-ročný srbský krídelník Lazar Markovič. Martin Škrtel odohral za hostí celý duel. Momentálne ostro sledovaný Steven Gerrard bol na trávniku iba v prvom polčase.

Možnosť bodovo sa dotiahnuť na tretí Manchester United zahodili „kohúti“ z Tottenhamu, ktorí prehrali na trávniku Crystal Palace 1:2. V 49. min síce hostia viedli vďaka Harrymu Kaneovi, z pokutového kopu vyrovnal v 69. min forvard Dwight Gayle a misky váh naklonil na domácu stranu v 80. min Jason Puncheon. Domáci sa po tomto víťazstve dostali nad pásmo zostupu, Tottenham figuruje na piatej pozícii.

Sunderland – Liverpool 0:1 (0:1)

Góly: 9. Lazar Markovič, ČK: 49. Bridcutt (Sunderland) po 2. ŽK

Burnley – Queens Park Rangers 2:1 (2:1)

Góly: 12. Arfield, 37. Ings – 33. Austin (z pok. kopu)

Everton – Manchester City 1:1 (0:0)

Góly: 78. Naismith – 74. Fernandinho

Chelsea – Newcastle 2:0 (1:0)

Góly: 43. Oscar, 59. D. Costa