Gabriel Mercado, Marcus Rashford
1
Gabriel Mercado z FC Sevilla sa snaží zastaviť prenikajúceho Marcusa Rashforda z Manchestru United počas odvetného osemfinálového zápasu Ligy majstrov, v ktorom "červení diabli" na domácom trávniku prehrali 1:2 a vypadli. Manchester, 13. marec 2018. Foto: SITA/AP.
13. marca 2018 ŠportFutbal od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Manchester United v Lige majstrov dohral, „vlci“ z Ríma v osemfinále vyradili Šachtar

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Sevilla a AS Rím postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018.

Španielsky tím po remíze v úvodnom domácom zápase prekvapujúco zvíťazil na ihrisku Manchestru United 2:1 v utorkovom odvetnom zápase. Hrdinom Andalúzanov sa stal francúzsky útočník Wissam Ben Yedder, ktorý v priebehu štyroch minút strelil oba góly hostí. Iskierku nádeje vykresal pre „červených diablov Romelu Lukaku, na senzačný obrat to však nestačilo.

V ďalšom utorkovom dueli domáci AS Rím zvrátil nezdar z prvého súboja s ukrajinským Šachtarom Doneck (1:2) a triumfom 1:0 si zabezpečil účasť medzi najlepšími ôsmimi. O postupový zásah sa postaral v úvode druhého polčasu kanonier Edin Džeko. Hosťom skomplikoval snahu o dramatizáciu Ivan Ordec, ktorý v 79. minúte inkasoval červenú kartu po faule na prenikajúceho Džeka.

Liga majstrov 2017/2018 – osemfinále

• odvetné zápasy

Manchester United (Angl.) – FC Sevilla (Šp.) 1:2 (0:0)
* prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpila Sevilla

Góly: 84. R. Lukaku – 74. a 78. Ben Yedder, ŽK: 90.+ Rashford – 5. Banega, 80. Ben Yedder, 88. J. Correa, 90. Pablo Sarabia, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Manchester United: De Gea – A. Valencia (77. Mata), Smalling, E. Bailly, A. Young – Fellaini (60. P. Pogba), N. Matič – Lingard (77. Martial), A. Sánchez, Rashford – R. Lukaku
FC Sevilla: Sergio Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Sergio Escudero – N’Zonzi, Banega – Pablo Sarabia, F. Vázquez (88. G. Pizarro), J. Correa (89. Geis) – Muriel (72. Ben Yedder)

AS Rím (Tal.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 1:0 (0:0)
* prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil Rím

Góly: 52. Džeko, ŽK: 39. Florenzi, 54. Manolas – 71. Stepanenko, 76. Fred, 80. F. Ferreyra, ČK: 79. Ordec, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

AS Rím: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi, Strootman – Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti
Šachtar Doneck: Piatov – Butko, Ordec, Rakickij, Ismaily – Fred, Stepanenko (74. Alan Patrick) – Marlos (82. Dentinho), Taison, Bernard – F. Ferreyra

Video: Bazilej odišiel zo scény s rachotom, ManCity napriek prehre do štvrťfinále Ligy majstrov Video: Zaslúžené víťazstvo Juventusu vo Wembley, sen Tottenhamu v Lige majstrov sa rozplynul