Martin Škrtel
Otrasený obranca Liverpoolu Martin Škrtel po súboji s hráčom Blackurnu Rovers Rudym Gestedem počas štvrťfinálového stretnutia Anglického pohára (FA Cup). Liverpool, 8. marec 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Liverpool budú musieť o postup do semifinále Anglického pohára zabojovať v opakovanom stretnutí na pôde Blackburnu Rovers. V nedeľňajšom prvom zápase (0:0) totiž na Anfielde nedokázali účastníkovi druhej najvyššej anglickej súťaže streliť ani jeden gól.

Kapitána slovenskej reprezentácie v službách „The Reds“ Martina Škrtela odniesli v stabilizovanej polohe na nosidlách s ochranným golierom na krku z ihriska. Hneď v úvode duelu sa zrazil v súboji o vysokú loptu Škrtel s útočníkom Rovers Rudym Gestedem a pri páde na trávnik sa tvrdo udrel hlavou o zem. Súboj na pár minút prerušili a zdravotníci ošetrovali otraseného 30-ročného stredného obrancu.

Incident sa stal už v tretej minúte a rodák z Ráztočna nebol schopný postaviť sa ani po siedmich minútach ošetrovania. Z nosidiel ukázal divákom palec hore. Z preventívnych dôvodov ho odviezli do nemocnice, keďže pri páde stratil na chvíľu vedomie. V zostave „červených“ ho v 11. minúte nahradil Kolo Touré.

„Je v poriadku, no v nemocnici pre istotu absolvuje vyšetrenia. Ak by to bolo na ňom, tak by tam asi nešiel, ale musí dodržiavať pokyny našich lekárskych expertov. Je však v poriadku, bez problémov chodí a po zápase som s ním hovoril,“ prezradil na pozápasovej tlačovke tréner LFC Brendan Rodgers.

Výsledok nedeľňajšieho štvrťfinálového stretnutia Anglického pohára (FA Cup)
FC Liverpool – Blackburn Rovers 0:0

Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie odstúpil v 11. minúte

Pozn. Hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa duel opakuje na ihrisku tímu, ktorý nemal v prvom stretnutí výhodu domáceho prostredia