Video: Messi po červenej karte v zápase o bronz na Copa América obvinil rozhodcov z korupcie

Gary Medel, Lionel Messi, Copa América
Hlavný rozhodca Mario Díaz ukázal Argentínčanovi Lionelovi Messimu (10) po potýčke s Čiľanom Garym Medelom červenú kartu. Sao Paulo, 6. júl 2019. Foto: SITA/AP.

Frustrujúci koniec malo pre najväčšiu argentínsku futbalovú hviezdu Lionela Messiho vystúpenie na Copa América 2019, na ktorom sa nedočkal ukončenia už 26-ročného čakania „albicelestes“ na juhoamerický titul.

Messiho potýčka s Medelom

V stretnutí o 3. miesto proti Čile (2:1) neodohral ani celý I. polčas, keď musel ísť predčasne pod sprchy za potýčku s Čiľanom, skúseným obrancom Garym Medelom. Navyše, Messi bojkotoval aj medailový ceremoniál na protest proti rozhodcom.

„Nemali by sme byť súčasťou tejto korupcie,“ nezvykle otvorene sa vyjadril Messi. „Počas celého turnaja sme smerom k nám pociťovali nedostatok rešpektu. Mohli sme si na ihrisku počínať aj lepšie, ale oni nás nepustili do finále. Korupcia a rozhodcovia neumožnili fanúšikom vychutnávať si futbal. Toto ho ničí,“ vyhlásila hviezda FC Barcelona, ktorá kritizovala spôsob rozhodovania arbitrov aj pri semifinálovej prehre Argentíny s domácou Brazíliou.

Messi očakáva vo finále triumf Brazílčanov, keďže všetko sa robí pre úspech domácej reprezentácie. Napriek týmto svojim vyjadreniam sa neobáva konzekvencií: „Je nutné povedať pravdu.“

Stanovisko konfederácie CONMEBOL

Päťnásobný najlepší hráč sveta tvrdí, že v sobotu zaplatil červenou kartou na svoje predchádzajúce kritické výroky. „Možno zohralo svoju rolu to, čo som povedal minule. Myslím si, že žltá karta by bol pre oboch postačujúci trest,“ poznamenal 32-ročný ofenzívny hráč k svojmu vylúčeniu.

Kapitán mužstva na margo účinkovania Argentíny na instagrame dodal: „Odchádzame so vztýčenými hlavami a s pocitom, že tentoraz k nám futbal nebol férový.“

Futbalová konfederácia Južnej Ameriky (CONMEBOL) vydala neskôr stanovisko, v ktorom odsúdila Messiho vyjadrenia a obvinenia označila ich za neprijateľné a neopodstatnené. „Vo futbale niekedy vyhráte, inokedy prehráte. Jedným zo základných pilierov fair play je schopnosť akceptovať výsledok a prijať rozhodnutia arbitrov s rešpektom,“ uvádza sa v stanovisku CONMEBOL.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lionel Messi