Lionel Messi, Neymar
Barcelonské hviezdy Lionel Messi a Neymar sa tešia z gólu v sieti Altética Madrid počas nedeľňajšieho zápasu 18. kola Primera División. Barcelona, 11. január 2015. Foto: SITA/AP

BARCELONA 11. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v šlágri 18. kola španielskej ligy nad Atléticom Madrid 3:1 a v tabuľke zaostávajú o bod za Realom Madrid, ktorý má však zápas k dobru. V drese katalánskeho klubu sa presadili všetci traja hviezdni Juhoameričania – Lionel Messi, Neymar i Luis Suárez.

Sobotňajšie výsledky 18. kola Primera División nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

V 12. minúte otvoril skóre Neymar po akcii Messiho s Danim Alvesom, v 35. minúte pridal ďalší zásah Suárez opäť po akcii argentínskeho hráča, tentoraz však hostia reklamovali jeho hru rukou. Fanúšikovia zostali zaskočení v druhom polčase, na faul Messiho vo vlastnom pokutovom území si málokto pamätá. Hlavný arbiter však po kontakte rodáka z Rosaria s Gámezom ukázal na biely bod.

Trénerovi Barcelony hrozí prepustenie

V La Lige zavinila 27-ročná hviezda vôbec prvú penaltu a Chorvát Mario Mandžukič v 57. minúte znížil. Zaváhanie však Messi napravil v závere, keď sa dobre zorientoval a tri minúty pred koncom strelil šestnásty ligový gól sezóny. Barcelona zdolala Atlético prvýkrát od mája 2013.

„Bez pochýb sme odohrali kvalitný zápas. Atlético má veľkú kvalitu a tri body sú pre nás dôležité. Trocha sme sa mu vzdialili v tabuľke. V poslednom čase sa hovorilo, že sme v kríze. Na pozitívnej vlne nás udržalo toto víťazstvo, ale nie som optimista. Ak by sme prehrali, v klube by bola skutočne zlá nálada,“ priznal tréner Barcelony Luis Enrique, ktorému hrozí prepustenie.

Kouč má spory aj s Messim, ktoré sa prehĺbili po predchádzajúcej ligovej prehre s Realom Sociedad. „Sústredím sa len na to, čo môžem ovplyvniť. Chcem, aby sme boli konkurentmi. Moju prácu možno hodnotiť až na základe koncosezónneho postavenia v tabuľkách,“ uviedol Enrique.

Rozhodca pochybil

Zápas nevyšiel rozhodcovi Albertovi Undianovi. V prvom polčase pustil zákrok Josého Gimenéza na Neymara, po ktorom mal Brazílčan zakrvavený členok a museli ho päť minút ošetrovať. Zápas dohral iba so sebazaprením. Následne kontroverzie vyvolal úder Mandžukiča lakťom do tváre Sergiho Busquetsa. Iný rozhodca by v týchto prípadoch neváhal vytiahnuť červenú kartu. Najväčšie diskusie však predchádzali druhému barcelonskému gólu, podľa názoru hráčov Atlétika hral Messi pred ním rukou.

Protesty trénera Diega Simeoneho a ani Diega Godína a Maria Mandžukiča spojené s gestikuláciou a nadávkami nepomohli a gól platil. „Messi mi povedal, že nehral rukou. Je to reakcia každého hráča. Na opakovaných záberoch však jasne vidieť ruku. Potom bol z toho pekný gól,“ uviedol Simeone, ktorého veľmi mrzela prehra jeho zverencov.

„V prvom polčase sme hrali skutočne zle a Barcelona bola lepšia. Nemali sme dostatok priestoru, nedostávali sme sa k lopte. V závere sme však mohli vyrovnať. Ich prvý a tretí gól boli dôležité. Barcelončania sa po strate lopty snažili hneď ju získať a ukázali, že majú vyspelý tím,“ dodal Simeone, ktorý so svojimi zverencami nastúpi vo štvrtok v odvete osemfinále Kráľovského pohára proti Realu Madrid.