Real Madrid
Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu Cristiana Ronalda. Foto: SITA/AP

MADRID 18. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 19. kola španielskej Primera División na trávniku Getafe 3:0 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Favorizovaní hostia zlomili domácich až v druhom polčase.

Najprv sa po vyše hodine hry presadil Cristiano Ronaldo. Druhý gól pridal v 67. minúte Gareth Bale a čerstvý najlepší futbalista planéty podľa FIFA Ronaldo dosiahol ešte jeden gól. V 79. minúte pečatil na 3:0 pre kráľovský veľkoklub z Madridu.

Tridsiaty hetrik Messiho v drese Barcelony

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi sa v nedeľu tešil z 22. hetriku v La Lige, druhýkrát v kariére zaznamenal tri góly v jednom stretnutí do siete La Corune.

Na Estádio Riazor sa presadil už v desiatej minúte netypicky hlavičkou, keď zužitkoval presný center Rakitiča. Na 2:0 zvýšil po kombinácii troch hviezd Kataláncov s Neymarom a Luisom Suárezom. Dvadsaťsedemročný Argentínčan skompletizoval hetrik v 62. min. Proti Deportivu dosiahol hetrik už aj v októbri 2012 pri výhre 5:4. Barcelona tentoraz vyhrala v La Coruni 4:0, keď si dal vlastný gól Sidnei. Katalánci momentálne v ligovej tabuľke zaostávajú za Realom o jeden bod, ich veľký rival má zápas k dobru.

Messi dosiahol v drese Barcelony vo všetkých súťažiach celkovo tridsiaty hetrik a po Telmovi Zarrovi je druhým futbalistom španielskych tímov s týmto počtom trojgólových zápasov. V prvej polovici La Ligy 2014/2015 má na svojom konte Argentínčan devätnásť presných zásahov. „Naša hra sa neustále zlepšuje, nie je to iba o dnešnom zápase. Keď dáme prvý gól, potom sa nám vždy hrá lepšie. Veľmi nám pomohla posledná výhra nad Atléticom. Momentálne sme v tíme ako jedna veľká rodina,“ uviedol Ivan Rakitič.

Enrique v posledných týždňoch mieša zostavou

Podľa trénera Barcelony Luisa Enriqueho si Messi počas celej sezóny udržiava vysoký štandard. Argentínčanovo predstavenie prišlo po týždni špekulácií o tom, či zostane v Barcelone aj v budúcnosti. „Počas celej sezóny podáva skvelé výkony, jeho úroveň hry nepadá. Celé mužstvo navyše v poslednom čase zvýšilo intenzitu pri bránení. Musíme byť rovnako efektívni v útoku i obrane. Sú veci, ktoré ešte musíme zlepšiť. Ale dnešné víťazstvo nám v tom môže pomôcť,“ skonštatoval tréner Luis Enrique.

Kouč v posledných týždňoch neustále miešal zostavou. V La Coruni však nastúpila rovnaká jedenástka ako proti Atléticu Madrid. „Vždy si vyberám mužstvo, ktoré je v danej chvíli to najlepšie a má šancu vyhrať. Stále sa snažím, aby sme boli silnejší,“ priznal Enrique.

Trénera podporil aj kapitán mužstva Andrés Iniesta, podľa ktorého nie je zlé rotovanie hráčov. „Všetci v tíme sa potom cítia užitoční a dôležití. Navyše v dôležitých fázach sezóny sú všetci čerství. Všetci veríme trénerovi, že vyberá najlepšiu zostavu,“ tvrdí Iniesta, ktorý sa už so spoluhráčmi pripravuje na pohárové duely s Atléticom Madrid.