Video: Michael Goolaerts zomrel na pretekoch Paríž-Roubaix po zástave srdca (aktualizované)

Michael Goolearts
Reprofoto: www.youtube.com.
  • aktualizované, 9. apríla, 7:05

ROUBAIX 8. apríla (WebNoviny.sk) – Nedeľňajší 116. ročník klasických jednodňových pretekov Paríž-Roubaix s dĺžkou 257 km okrem triumfu slovenského jazdca Petra Sagana so sebou priniesol aj jeden negatívny príbeh.

Belgický cyklista Michael Goolaerts z tímu Veranda’s Willems Crelan v nedeľu večer prehral boj o život v nemocnici v Lille, kam ho transportovali helikoptérou po zástave srdca na 116. ročníku klasických jednodňových pretekov Paríž-Roubaix.

Iba 23-ročného Belgičana dopravili do nemocnice v „život ohrozujúcom stave“. Incident na trati približne 150 km pred cieľom nezachytili televízne kamery, tie neskôr ukázali obrázky Goolaertsa nehybne ležiaceho pri ceste. Bezodkladne sa ho ujali zdravotníci.

„Je to nepredstaviteľný smútok, s ktorým musíme informovať, že o smrti nášho jazdca a priateľa Michaela Goolaertsa,“ uvádza sa v tlačovej správe zoskupenia Veranda’s Willems Crelan, podľa ktorej Goolaerts „odišiel z tohto sveta v prítomnosti rodiny a milovaných, ktorým tím venuje svoje myšlienky“.

Víťazom na „Pekle severu“, ako je Paríž-Roubaix často nazývané, sa v nedeľu stal slovenský reprezentant Peter Sagan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan