Slovensko "21" - Holandsko "21"
Zľava: Dionatan Teixeira a Róbert Mazáň, obaja zo Slovenska, a Adam Maher z Holandska počas zápasu o postup na Majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov v 3. skupine medzi Slovensko - Holandsko. Senec, 14. november. Foto: SITA/Tomáš Bokor

GORI 18. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov zvíťazili 3:1 (1:1) nad gruzínskymi rovesníkmi v pondelkovom stretnutí v Gori v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

Skóre duelu 3. skupiny otvoril domáci stredopoliar Valeri Kazaišvili v 21. min, už o štyri minúty však vyrovnal krídelník Slovana Bratislava Karol Mészáros. Víťazný gól strelil 18-ročný záložník MFK Košice Ondrej Duda a v nadstavenom čase uzavrel skóre Ivan Schranz zo Spartaka Trnava.

Zverenci Ivana Galáda sa dostali na čelo skupiny, pred druhými Holanďanmi majú trojbodový náskok, „oranjes“ však odohrali o dva zápasy menej. Mladí Slováci absolvujú nasledujúce stretnutie v kvalifikácii až 4. septembra budúceho roka, keď nastúpia doma proti Škótom, o štyri dni neskôr uzavrú cyklus duelom v Holandsku.

Obrazom: Slováci remizovali vo štvrtok s Holandskom 2:2

Zľava: Adam Maher z Holandska, Dionatan Teixeira zo Slovenska a Luc Castaignos z Holandska počas zápasu o postup na Majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov v 3. skupine medzi Slovensko - Holandsko. Senec, 14. november. Foto: SITA/Tomáš Bokor

Zľava: Milan Lalkovič zo Slovenska, Quincy Promes z Holandska (v popredí) a Patrik Hrošovský zo Slovenska počas zápasu o postup na Majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov v 3. skupine medzi Slovensko - Holandsko. Senec, 14. november. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Zľava: Quincy Promes z Holandska a Dionatan Teixeira zo Slovenska počas zápasu o postup na Majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov v 3. skupine medzi Slovensko - Holandsko. Senec, 14. november. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Zľava: Quincy Promes z Holandska, Róbert Mazáň zo Slovenska, Luc Castaignos z Holandska a Dionatan Teixeira zo Slovenska počas zápasu o postup na Majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov v 3. skupine medzi Slovensko - Holandsko. Senec, 14. november. Foto: SITA/Tomáš Bokor

Do play-off o účasť na kontinentálnom šampionáte „dvadsaťjednotiek“ do Česka postúpia víťazi desiatich základných kvalifikačných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest (resp. krajiny s najúspešnejšou bilanciou s 1., 3., 4. a 5. tímom „vlastnej“ skupiny), z ktorých sa následne vyžrebuje sedem dvojíc. Úspešnejší z dvojzápasovej baráže si zabezpečia miestenku na ME 2015 tejto vekovej kategórie, organizátor z Česka má istú účasť.

Výsledok – pondelok – 3. skupina:

Gruzínsko „21“ – Slovensko „21“ 1:3 (1:1)

Góly: 21. Kazaišvili – 25. K. Mészáros, 62. Duda, 90.+ Schranz, ŽK: 69. Kvekveskiri, 75. Čanturia – 30. Paur, 81. Škvarka, rozhodoval: Popov (Bul.)

Gruzínsko „21“: Nadiradze – Kobachidze, Kvekveskiri, Kverkvelia, Ubilava – Čanturia, Jigauri, Parunašvili, Kazaišvili – Kvilitaia (57. Schirtladze), J. Ananidze (46. Papava)

Slovensko „21“: P. Le Giang – Pauschek, Gyömbér, Dionatan Teixeira, R. Mazáň – Hrošovský – Paur, Duda (66. Škvarka), K. Mészáros (90.+ L. Szabó) – Schranz, T. Malec (76. Marcin)

I. polčas

Slováci sa dostali do prvej šance v 10. min, keď sľubný center Dudu z priameho kopu s námahou vyrazil domáci brankár.

Gruzínci pohrozili o dve minúty rovnako nebezpečným priamym kopom Ananidzeho, gólman hostí bol pozorný a vyrazil na rohový kop.

Domáci sa ujali vedenia v 21. min zásluhou Kazaišivliho – 1:0. Hostia však odpovedali už o štyri minúty, keď vyrovnal Mészáros – 1:1.

Ani jedno mužstvo sa už do konca prvej časti nedostalo do výraznej príležitosti a do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

II. polčas

Na začiatku druhého polčasu pohrozil strelou pravý obranca Pauschek, ale neprekvapil brankára domácich. Sieť za ním rozvlnil až Duda v 62. min – 1:2.

Strelca vedúceho gólu nahradil o štyri minúty záložník MŠK Žilina Škvarka. Poistku mohol pridať dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Mészáros, ale netrafil bránku.

Hostia v závere odolali tlaku Gruzíncov a navyše pridali tretí presný zásah – z rýchleho protiútoku skóroval Schranz – 1:3.