Braden Holtby
Braden Holtby Foto: SITA/AP

WASHINGTON 14. februára (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Braden Holtby, ktorého tréner Washingtonu Capitals Dale Hunter na poslednú chvíľu povolal z farmy Hershey, nebude spomínať v dobrom na svoj prvý zápas v tohtoročnej sezóne NHL.

V domácom zápase proti San Jose si pripísal 30 zákrokov, ale jeho tím prehral a navyše za svoj chrbát pustil kuriózny gól.

Celá situácia sa odohrala v 13. minúte prvej tretiny. Obranca San Jose Dan Boyle vyvážal puk do stredného pásma, keď sa rozhodol vyskúšať reakcie 22-ročného Holtbyho.

Jeho strelu však pred modrou čiarou šikovne tečoval hrdina večera Joe Pavelski. Puk nečakane poskočil a Holtby ho už nedokázal skrotiť.

Capitals prvýkrát v sezóne nastúpil bez Tomáša Vokouna a Michala Neuvirtha. Washington nakoniec podľahol San Jose na domácom ľade 3:5.

Highlights zo zápasu

Washington – San Jose 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Góly: 40. Orlov (Chimera, R. Hamrlík), 51. R. Hamrlík (M. Johansson, Brouwer), 55. Schultz (M. Perreault) – 13. Pavelski (D. Boyle, Vlasic), 24. Pavelski (Couture, J. Thornton), 37. Marleau (Couture, Pavelski), 45. B. Burns (J. Thornton, Pavelski), 48. Marleau (J. Thornton, Clowe)