Bez názvu

NEW YORK 20. decembra (WEBNOVINY) – Priebežný líder Západnej konferencie basketbalovej NBA Oklahoma City zvíťazil vo štvrtkovom domácom zápase nad Chicagom Bulls 107:95 a pripísal si na konto ôsmy úspech v sérii.

Thunder zostávajú aj po trinástom tohtosezónnom vystúpení pod vlastnými košmi bez prehry. „Počas celého večera sa vyznamenávala naša obrana. Predovšetkým v druhom polčase sme odviedli skvelú prácu, pritlačili sme na loptu, znemožňovali súperovi prihrávky a naháňali ho v clonách,“ povedal tréner Scott Brooks. Spomedzi jeho zverencov sa najvýraznejšie presadil 32-bodový Kevin Durant.

V druhom štvrtkovom dueli v Oaklande zvíťazilo San Antonio na palubovke Golden State Warriors 104:102 aj bez trojlístka Tony Parker, Manu Ginóbili a Tim Duncan.

Streleckú taktovku Spurs preto vzal do rúk striedajúci Marco Belinelli (28 bodov), ku ktorému sa pripojili Kawhi Leonard (21) a Patrick Mills (20). „Ono sa to v lige stáva často, že pri absenciách niektorých zranených hráčov chcú iní niečo dokázať. Chcú ukázať trénerovi, že si zaslúžia viac minút,“ poznamenal kouč Gregg Popovich. Domácim nestačilo na úspech ani celkovo 62-bodový zápis dua David Lee, Stephen Curry.