Paríž St. Germain
Hráči Paríža St. Germain s víťaznou trofejou po zápase o Francúzsky superpohár, v ktorom zdolali AS Monako 2:1 (hralo sa v marockom Tangeri) Foto: www.facebook.com

TANGER 30. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Paríža Saint-Germain sa v sobotu stali víťazmi Francúzskeho superpohára, keď v marockom Tangeri zdolali úradujúceho národného šampióna AS Monako tesne 2:1.

Skóre duelu otvoril majster zásluhou francúzskeho obrancu Djibrila Sidibého, no po zmene strán sa presadili už len hráči PSG. Šesť minút po prestávke vyrovnal z priameho kopu brazílsky bek Dani Alves a v 63. min strelil víťazný gól francúzsky stredopoliar Adrien Rabiot.

Parížsky klub triumfoval v národnom superpohári už po piaty raz v sérii a celkovo má na konte sedem trofejí. Ešte o jednu viac získal Olympique Lyon.