Video: Peter sa snažil nebezpečnou jazdou ujsť policajtom, išiel v protismere aj po chodníkoch

naháňačka, polícia
Reprofoto: www.facebook.com

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Bratislavskí príslušníci Pohotovostných motorizoaných jednotiek po krátkej naháňačke zadržali posádku vozidla, ktorého vodič odmietol zastaviť.

Hliadka si vo štvrtok skoro ráno všimla na Hradskej ulici v bratislavskej Vrakuni vodiča Renaultu Clio, ktorý nemal bezpečnostný pás. Keď ho chceli zastaviť, vodič dupol na plyn.

Jazdil v protismere aj po chodníku

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, výzvy policajtov nerešpektoval a nebezpečnou jazdou unikal cez Bieloruskú, Podunajskú, Komárovskú, Baltskú a Vrakunskú cestu.

Počas jazdy vodič opakovane porušoval dopravné predpisy, jazdil v protismere, po chodníkoch, dokonca aj po trávnatých plochách.

Na Bieloruskej ulici nakoniec s vozidlom zastavil a so spolujazdcom z vozidla vystúpili a dali sa na útek. Policajti ich po pár metroch za použitia donucovacích prostriedkov zadržali.

Peter skončil v cele

Vodičovi pri dychovej skúške alkohol nezistili, toxikologické vyšetrenie na zistenie drog však odmietol. Tridsaťsedemročného Petra obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bratislavčan skončil v cele. Pri prehliadke policajti vo vozidle našli bicykel a rôzne náradie. Prípadnou ďalšou trestnou činnosťou sa už zaoberá príslušné policajné oddelenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom