Sergio Ramos
Futbalista Sergio Ramos v službách Realu Madrid hlavičkuje v súboji s Mallorcou. Foto: SITA/AP

MADRID 15. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid majú na čele priebežného poradia Primera División už osembodový náskok pred obhajcami prvenstva z FC Barcelona, „biely balet“ si v sobotu po dramatickom priebehu poradil s Mallorcou na jej pôde 2:1.

Ako prvý sa do listiny úspešných strelcov prekvapujúco zapísal domáci Hemad, ktorý skóroval výstavnou „rybičkou“ v 39. minúte.

Favorita tento vývoj evidentne zaskočil a dlho nedokázal nájsť adekvátnu odpoveď, zverencom Josého Mourinha sa to podarilo až v záverečnej dvadsaťminútovke.

Najprv v 72. min vyrovnal Gonzalo Higuaín a päť minút pred koncom priklonil misky váh na stranu Realu José Callejón. Hráči zo španielskej metropoly tým vytvorili tlak na Kataláncov, ktorých čaká v nedeľu večer zápas s Betisom Sevilla.

„Domáci veľmi dobre a predovšetkým bez chýb bránili. V druhom polčase som musel riskovať, rozhodol som sa hrať na troch obrancov. Tento krok sa nám napokon vyplatil,“ komentoval portugalský kouč. Mourinha doplnil Callejón, ktorý podčiarkol evidentný fakt – pod taktovkou tohto trénera sa Real prezentuje ako mužstvo ťahajúce za jeden povraz.

„Najdôležitejšia je tímová spolupráca, vďaka ktorej sme na prvej priečke. Nie je dôležité kto skóruje, záleží len na plnom bodovom zisku.“

Mallorca 1-2 Real Madrid by goalsarena2012

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Granada – Rayo Vallecano 1:2 (0:1)

Góly: 87. Rico – 26. Michu, 53. Piti, ČK: 90.+ I. López (Granada)

FC Sevilla – Espanyol Barcelona 0:0