Video: Sagan išiel ako mašina, Tinkoff-Saxo zastavil pád

Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) počas tímovej časovky na 102. ročníku Tour de France, ktorá merala 28 km a viedla z Vannes do Plumelecu. Tím Tinkoff-Saxo v nej zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. 12. júl 2015. Foto: SITA/AP

RICHMOND 21. septembra (WebNoviny.sk) – Ambície družstva Tinkoff-Saxo v tímovej časovke na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v americkom Richmonde siahali v nedeľu až k medailovým priečkam, ale všetko bolo napokon inak.

Valgren a Rogers spadli pred druhým medzičasom

Tím, ktorého súčasťou bol aj slovenský reprezentant Peter Sagan, prišiel do cieľa v uvoľnenom tempe s odstupom vyše 8 minút za staronovými šampiónmi z BMC na poslednom 27. mieste. Bol to následok pádu dvoch jazdcov Michaela Valgrena a Michaela Rogersa pred druhým medzičasom. Dán Valgren a Austrálčan Rogers po nešťastnej situácii, keď sa obaja v rýchlosti 60 km/h ocitli na trávniku pri ceste, s odreninami pokračovali v pretekoch, už to však z ich strany nebolo stopercentné.

Video: Výsledok tímu Tinkoff-Saxo poznačil pád Rogersa a Valgrena

„Sme všetci veľmi smutní, lebo sme mali za sebou perfektný tréning, a napokon všetko vyšlo nazmar. Valgrena neviníme z toho, že spôsobil pád, lebo takéto veci sa v cyklistike stávajú najmä v časovkách s rovinovým profilom. Dôležité je, že v pomerne vysokej rýchlosti si obaja naši jazdci nič nezlomili,“ uviedol športový riaditeľ Sean Yates na serveri tímu Tinkoff-Saxo.

Pridal aj ďalšie podrobnosti z majstrovskej jazdy, ktorá sa v konečnom dôsledku skončila veľkým neúspechom. „Boli sme na tom veľmi dobre, keď sme sa blížili k strednému medzičasu. Už krátko po štarte sme prišli o Manueleho Boara, ale zostalo nám silných päť mužov. Z nich najmä Sagan a Bodnar išli ako mašiny. Bola tam šanca na dobrý výsledok.“

Sagan bude štartovať aj v pretekoch s hromadným štartom

Ošetrenie priamo v cieli, ale aj následné lekárske testy ukázali, že pád Valgrena a Rogersa nemal za následok väčšie zdravotné problémy. „Pády v takej rýchlosti vždy poriadne zabolia, ale dôležité je, že ich zranenia sú len povrchové a nebudú niesť so sebou následky. Rogers má reznú ranu na ruke a Valgren zasa poškriabané rameno a nanič náladu,“ doplnil Yates.

Peter Sagan sa na MS v Richmonde predstaví ešte vo svojej hlavnej „disciplíne“ – pretekoch s hromadným štartom mužskej kategórie „elite“, ktoré sa uskutočnia až na záver šampionátu v nedeľu 27. septembra. Jeho partnermi v slovenskom tíme budú jeho kolegovia z Tinkoff-Saxo, brat Juraj a Michael Kolář.

Ďalší program MS v cestnej cyklistike Richmonde

– začiatky sú v SELČ

Pondelok 21. 9.: časovka junioriek (16.00 h), časovka mužov do 23 rokov (17.30)

Utorok 22. 9.: časovka juniorov (15.30), časovka žien 17.30)

Streda 23. 9.: časovka mužov (17.00)

Piatok 25. 9.: preteky junioriek s hromadným štartom (17.00), preteky mužov do 23 rokov s hromadnýjm štartom (18.45)

Sobota 26. 9.: preteky juniorov s hromadným štartom (15.00), preteky žien s hromadným štartom (17.00)

Nedeľa 27. 9.: preteky mužov s hromadným štartom (15.00)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael KolářPeter Sagan
Firmy a inštitúcie Tinkoff-Saxo