Peter Sagan prišiel o súpera, hviezdny špurtér nejde na MS

Mark Cavendish
Okruh v Richmonde síce prednostne sedí viac klasikárskym špecialistom vrátane slovenského jazdca Petra Sagana, ale ak by prišlo na záverečný špurt pelotónu, Cavendish by bol určite veľkým favoritom na zisk dúhového dresu. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Britský šprintér Mark Cavendish nebude štartovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v americkom Richmonde.

Tridsaťročný víťaz 26 etáp na Tour de France má problémy s ramenom, zranil sa na nedávnych pretekoch Okolo Veľkej Británie, keď počas 6. etapy narazil do odparkovaného auta a spadol na zem. Rodák z ostrova Man síce neutrpel vážnejšie zranenia, ale nemôže dané miesto zaťažovať, čo ho vyradilo z plnohodnotného tréningu.

Okruh v Richmonde síce prednostne sedí viac klasikárskym špecialistom vrátane slovenského jazdca Petra Sagana, ale ak by prišlo na záverečný špurt pelotónu, Cavendish by bol určite veľkým favoritom na zisk dúhového dresu. „Je to pre nás veľká strata, Mark bol veľkou šancou na úspech. Nanešťastie, zranenie, ktoré utrpel na Okolo Veľkej Británie, je vážnejšie, než sme predpokladali. Prajeme mu všetko dobré v jeho zotavovaní,“ uviedol technický riaditeľ britského tímu Shane Sutton.

„Mám problém s akromioklavikulárnym kĺbom. Nič nie je zlomené, ale v mieste kĺbu nastal istý posun. Nepotrebujem operáciu, je to podobné zranenie, aké som mal vlani ja alebo Tom Boonen na pretekoch Paríž – Nice,“ uviedol Cavendish na nedávnej prezentácii premiérového podujatia v Abú Zabí, ktorého je oficiálnym ambasádorom.

Cavendish je svetovým šampiónom v pretekoch s hromadným štartom z MS 2011 v Kodani. Vedenie britského tímu síce ešte neuviedlo, kto nahradí slávneho šprintéra, ale informovalo, že namiesto unaveného Gerainta Thomasa sa predstaví Adam Yates.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark CavendishPeter SaganTom Boonen