Video: Sagan bol po klasike Gent-Wevelgem frustrovaný, hneval sa najmä na Terpstru

Peter_sagan 6.jpg
Slovenský cyklista Peter Sagan v rozhovore pre belgickú televíziu Sporza po klasike Gent-Wevelgem, v ktorej obsadil tretie miesto. Wevelgem, 26. marec 2017. Reprofoto: Sporza

WEVELGEM 27. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej klasike Gent-Wevelgem výborné tretie miesto, ale po dojazde do cieľa bol nahnevaný a frustrovaný.

Dvadsať kilometrov pred páskou sa z početnej čelnej skupiny ocitli na čele pretekov piati cyklisti – Sagan, Greg Van Avermaet, Niki Terpstra, Jens Keukeleire a Sören Kragh Andersen. O pár kilometrov ďalej sa odtrhlo duo Van Avermaet, Andersen a v trojici, ktorá zostala za nimi nechcel nikto so Saganom spolupracovať.

Sagan sa hneval najmä na Terpstru. “Nevedel som, čo chcel robiť Terpstra. Ide do úniku a potom nechce spolupracovať, toto je jeden z prípadov, ako sa dajú prehrať preteky proti mne. Ja nebudem pracovať s ním v háku. Nie som sklamaný, skôr frustrovaný. Keby som stále vyhrával, nebol by som taký motivovaný, teraz som poriadne nabudený. Pred Flámskom a Roubaix sa cítim byť v pohode,”  zhodnotil preteky Peter Sagan pre belgickú televíziu Sporza.

Z triumfu sa nakoniec tešil Van Avermaet, ktorý v závere tesne prešpurtoval Andersena. Van Avermaet sa stal len štvrtým cyklistom histórie, ktorému sa podarilo uspieť na dvoch idúcich klasikách po sebe E3 Harelbeke a Gent-Wevelgem. Pasoval sa tým do pozície najväčšieho favorita pred budúcotýždňovým monumentom Okolo Flámska, kde bude obhajovať víťazstvo Peter Sagan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Greg van AvermaetNiki TerpstraPeter Sagan