Sekera
Caroline nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Andreja Sekeru (vľavo). Ilustračné foto. Foto: SITA/AP

BUFFALO 26. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera si po olympijskej prestávke pripísal v zámorskej NHL v drese Caroliny bod za asistenciu v utorkovom zápase na ľade svojho bývalého klubu Buffala.

Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc asistoval pri druhom presnom zásahu Hurricanes v 56. min. Domáci napokon zvíťazili gólom Christiana Ehrhoffa v poslednej minúte.

Nemec Ehrhoff otvoril i uzavrel skóre zápasu. V 26. min tečoval pri presilovke strelu Drewa Stafforda. Hostia zásluhou Erica Staala vyrovnali o desať minút neskôr. Sabres išli opäť do vedenia po presnom zásahu Tylera Ennisa, na ktorý dokázal odpovedať po Sekerovej asistencii Alexander Siomin. Pre slovenského reprezentanta to bol 33. bod v sezóne (9+24).

Carolina však už nestihla reagovať na ďalší gól Buffala 44 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Ehrhoffove nahodenie puku pred bránku si do vlastnej siete zrazil obranca Justin Faulk. „Niekedy sú k vám hokejoví bohovia naklonení. Snažil som sa prihrávať pred bránku a pomohol nám napokon šťastný odraz puku. Bol to dôležitý moment,“ uviedol po zápase Ehrhoff.

Zo Soči sa vo výbornej forme vrátil brankár Sabres Ryan Miller, ktorý predviedol 36 úspešných zákrokov. Navyše si pripísal aj dve asistencie na oba góly Ehrhoffa. „Ako chlapec som chcel hrávať v útoku. Nepamätám sa, kedy som sa rozhodol, že budem brankárom. Dosiahnuť dve asistencie je skvelé,“ povedal Miller. Carolina prestrieľala domácich 36:18, ale dostala od Buffala lekciu z efektivity.

Výsledok pondelkového stretnutia zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 26. Ehrhoff (Stafford, R. Miller), 53. Ennis (Moulson, Stafford), 60. Stafford (R. Miller) – 37. E. Staal (Faulk), 56. Siomin (SEKERA)